Internet

Starszych coraz bardziej ciągnie do sieci

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Z badań wynika jednoznacznie - miniony rok był pod względem internetowym rewolucyjny dla osób w wieku powyżej 55 lat.

  Warto przeczytać:
 

W badaniu brali udział mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec i Francji. Podstawowym kryterium było zastosowanie nowoczesnych mediów w pracy zawodowej. Niestety zabrakło wśród nich Polaków, a szkoda, bo sytuacja demograficzna w naszym kraju jest - niestety - nieco inna.

Same wyniki okazały się dość zaskakujące, nie tylko w kwestii komputerów. Otóż SMS - drugie po rozmowe telefonicznej, podstawowe narzędzie mobilnej komunikacji znalazło w ciągu minionego roku znacznie większe uznanie wśród osób starszych (aż 47%) niż pełnoletnich ludzi młodych, którzy nie ukończyli 30 roku życia (26%)!

Co najciekawsze, młodzi wcale nie przenieśli się do internetu. Również serwisy społecznościowe w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy do zadań zawodowych częściej wykorzystywali starsi. Tym razem stosunek wyniósł 50 do 40% dla dojrzałych pracowników, którzy jeszcze przed rokiem byli nowoczesnymi mediami zainteresowani dokładnie o 79% mniej intensywnie.

Niestety zestawienie opierające się na ludziach aktywnych zawodowo nie stanowi pełnego i miarodajnego obrazu społeczeństwa. Cieszy jednak fakt, że osoby powyżej 55 roku życia, które wkrótce dołaczą do grona "seniorów", z nowoczesnością są już "za pan brat".


Źródło: Citrix

Polecamy artykuły:    
PlayStation Move - poznaj magiczną różdżkę Sony
Test 16 coolerów - który schłodzi najlepiej?
Premiera: więcej rdzeni i megaherców od AMD

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  No to teraz wiadomo dlaczego na rynku pojawił się "Komputer Świat SENIOR".
 • avatar
  malyperelka
  Sporo czasu im zajęło ze zintegrowaniem się ze społeczeństwem ,ale nadrabiają straty , a to cieszy :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Ludzie powyżej 55 roku życia, to ludzie będący po 30tce w latach 90'. Nic dziwnego, że coraz więcej osób starszych korzysta z nowych technologii, gdyż w młodości mogli się jej nauczyć.
 • avatar
  Konto usunięte
  Widać to nawet na Facebooku. Coraz więcej starszych osób zakłada konta i dodaje komentarze. Oczywiście chodzi mi o polski rynek ;)
 • avatar
  niesmiertelny
  nie na ceertekach, dziadki nie na ceertekach! ;D
 • avatar
  Ricky
  Mam 60 lat. W 1978 zobaczyłem w Przeglądzie Technicznym-Innowacjach pierwszy komputer biurkowy i było wiadomo, że to jest to - zaczęła się niekończąca fascynacja nowościami technicznymi. Będąc wychowawcą na obozie kajakowym na Mazurach, w wolnych chwilach płynąłem kajakiem do najbliższego miasteczka, żeby zapytać o kolejny numer Przeglądu i dowiedzieć się czegoś więcej o komputerach. Później przyszły Amigi, Commodore 64 i tak poszło.
  Obecnie oprócz normalnej pracy zawodowej i w domu, w wolnych chwilach lubię również pograć w różne gry np. powalczyć z potworami (dosłownymi i ludzkimi) w Far Cry, Far Cry II itd.
  Kręcę sprzęt (E8400: 450x9= 4,050 GHz na chłodzeniu Freezer'em 7 Pro, w użyciu 24/7 od 1,5 roku stabilne, testowane między innymi Linx'em. Gram w różne gry, programuję trochę, obrabiam pliki video i audio i robię wszystko to co każdy user robi.
  Ze swoich części po licznych modernizacjach złożyłem całkiem niezły sprzęt swojemu 4 letniemu wnukowi, który też podkręciłem całkiem nieźle(ma lepszy sprzęt niż ojciec). Cieszę się, że coraz więcej ludzi w wieku coraz poważniejszym korzysta z dobrodziejstw internetu i technik komputerowych w swojej codziennej pracy i rozrywce, ponieważ po to mądrzy ludzie to wymyślili.
 • avatar
  Konto usunięte
  Najbardziej cieszą się dostawcy internetu :)

  A tak na boku, na ławce przed blokiem...
  Cześć Heniu. Poznałem piękną damę na czacie xD
  Oby nie skończyło się inwazją moherów na wolny internet...