Internet

Starszych coraz bardziej ciągnie do sieci

przeczytasz w 1 min.

Z badań wynika jednoznacznie - miniony rok był pod względem internetowym rewolucyjny dla osób w wieku powyżej 55 lat.

 Warto przeczytać:
 

W badaniu brali udział mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec i Francji. Podstawowym kryterium było zastosowanie nowoczesnych mediów w pracy zawodowej. Niestety zabrakło wśród nich Polaków, a szkoda, bo sytuacja demograficzna w naszym kraju jest - niestety - nieco inna.

Same wyniki okazały się dość zaskakujące, nie tylko w kwestii komputerów. Otóż SMS - drugie po rozmowe telefonicznej, podstawowe narzędzie mobilnej komunikacji znalazło w ciągu minionego roku znacznie większe uznanie wśród osób starszych (aż 47%) niż pełnoletnich ludzi młodych, którzy nie ukończyli 30 roku życia (26%)!

Co najciekawsze, młodzi wcale nie przenieśli się do internetu. Również serwisy społecznościowe w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy do zadań zawodowych częściej wykorzystywali starsi. Tym razem stosunek wyniósł 50 do 40% dla dojrzałych pracowników, którzy jeszcze przed rokiem byli nowoczesnymi mediami zainteresowani dokładnie o 79% mniej intensywnie.

Niestety zestawienie opierające się na ludziach aktywnych zawodowo nie stanowi pełnego i miarodajnego obrazu społeczeństwa. Cieszy jednak fakt, że osoby powyżej 55 roku życia, które wkrótce dołaczą do grona "seniorów", z nowoczesnością są już "za pan brat".


Źródło: Citrix

Polecamy artykuły:  
PlayStation Move - poznaj magiczną różdżkę Sony
Test 16 coolerów - który schłodzi najlepiej?
Premiera: więcej rdzeni i megaherców od AMD

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No to teraz wiadomo dlaczego na rynku pojawił się "Komputer Świat SENIOR".
  • avatar
   malyperelka
   0
   Sporo czasu im zajęło ze zintegrowaniem się ze społeczeństwem ,ale nadrabiają straty , a to cieszy :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ludzie powyżej 55 roku życia, to ludzie będący po 30tce w latach 90'. Nic dziwnego, że coraz więcej osób starszych korzysta z nowych technologii, gdyż w młodości mogli się jej nauczyć.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Widać to nawet na Facebooku. Coraz więcej starszych osób zakłada konta i dodaje komentarze. Oczywiście chodzi mi o polski rynek ;)
     • avatar
      niesmiertelny
      0
      nie na ceertekach, dziadki nie na ceertekach! ;D
      • avatar
       Ricky
       0
       Mam 60 lat. W 1978 zobaczyłem w Przeglądzie Technicznym-Innowacjach pierwszy komputer biurkowy i było wiadomo, że to jest to - zaczęła się niekończąca fascynacja nowościami technicznymi. Będąc wychowawcą na obozie kajakowym na Mazurach, w wolnych chwilach płynąłem kajakiem do najbliższego miasteczka, żeby zapytać o kolejny numer Przeglądu i dowiedzieć się czegoś więcej o komputerach. Później przyszły Amigi, Commodore 64 i tak poszło.
       Obecnie oprócz normalnej pracy zawodowej i w domu, w wolnych chwilach lubię również pograć w różne gry np. powalczyć z potworami (dosłownymi i ludzkimi) w Far Cry, Far Cry II itd.
       Kręcę sprzęt (E8400: 450x9= 4,050 GHz na chłodzeniu Freezer'em 7 Pro, w użyciu 24/7 od 1,5 roku stabilne, testowane między innymi Linx'em. Gram w różne gry, programuję trochę, obrabiam pliki video i audio i robię wszystko to co każdy user robi.
       Ze swoich części po licznych modernizacjach złożyłem całkiem niezły sprzęt swojemu 4 letniemu wnukowi, który też podkręciłem całkiem nieźle(ma lepszy sprzęt niż ojciec). Cieszę się, że coraz więcej ludzi w wieku coraz poważniejszym korzysta z dobrodziejstw internetu i technik komputerowych w swojej codziennej pracy i rozrywce, ponieważ po to mądrzy ludzie to wymyślili.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Najbardziej cieszą się dostawcy internetu :)

        A tak na boku, na ławce przed blokiem...
        Cześć Heniu. Poznałem piękną damę na czacie xD
        Oby nie skończyło się inwazją moherów na wolny internet...