• benchmark.pl
 • Gry
 • Legalnie podzielisz się grami ze znajomymi dzięki usłudze Steam Family Sharing
Gry

Legalnie podzielisz się grami ze znajomymi dzięki usłudze Steam Family Sharing

przeczytasz w 2 min.

Firma Valve pracuje nad usługą Steam Family Sharing, dzięki, której możliwe będzie udostępnienia znajomym naszych kolekcji gier.

steam family sharing umożliwi udostępnienie gier znajomym

Firma Valve nie zamierza odpuszczać konkurencji i już pracuje nad kolejnymi ciekawymi usługami, które pojawią się w platformie cyfrowej dystrybucji gier Steam. Tym razem chodzi o usługę Steam Family Sharing, która umożliwi dzielenie się ze swoją rodziną i znajomymi naszą biblioteką gier.

Z całą pewnością twórcy sklepu Steam nie spoczywają na laurach i wciąż rozwijają swoją usługę, wzbogacając ją o nowe funkcje. Niedawno wprowadzono oprogramowanie do sklepu, uruchomiono usługę Greenlight, a także wprowadzono tryb BigPicture. Chociaż sklep Steam, nie jest idealny i ma swoje wady, jak np. brak możliwości odsprzedawania gier, to jednak coś powoli zaczyna się zmieniać.

Wspomniana usługa Steam Family Sharing co prawda nie umożliwi odsprzedawania gier, ale być może stanowi malutki kroczek ku wprowadzeniu wymiany gier. Sama usługa ma na celu umożliwienie dzielenia się z rodziną i znajomymi naszą biblioteką gier zgromadzonych na Steam. W praktyce nasi znajomi otrzymają możliwość zagrania w gry z naszej kolekcji w usłudze Steam, jednak jest małe, ale.

steam family sharing udostępnianie gier prośba o dostęp

Otóż nowa usługa będzie zawierała sporo ograniczeń i nie pozwoli na swobodne udostępnienie gier z naszej biblioteki.

W praktyce jeden użytkownik będzie mógł udostępnić swoją bibliotekę gier drugiemu użytkownikowi, należy jednak dodać, że wówczas z tej samej biblioteki naraz będzie mogła korzystać tylko jedna osoba. Dla przykładu grając w udostępnioną grę przez znajomego, otrzymamy kilka minut na wyjście z gry i komunikat proszący nas o jej zakończenie lub zakupienie, gdyż jej właściciel właśnie rozpoczął grę. Dodatkowo nie wszystkie gry będą mogły być udostępniane, to z uwagi na ich uwarunkowania techniczne jak np. dodatkowe klucze czy inne formy subskrypcji.

Jeden użytkownik będzie mógł autoryzować maksymalnie 10 urządzeń, na którym będą udostępniane jego kolekcje gier. Na użyczone w ten sposób gry, nie będą obowiązywały żadne ograniczenia regionalne itp., a dodatkowo będzie możliwe zdobywanie osiągnięć oraz zapisywania danych w systemie Steam Cloud.

steam family sharing

Usługa Steam Family Sharing w połowie września trafi do fazy zamkniętych beta testów, do których można się już zapisać dołączając do społeczności Steam Family Sharing. Po zakończeniu testów usługa zostanie udostępniona dla wszystkich.

Chociaż nowa usługa nie umożliwia swobodnego pożyczania gier, to jednak stanowi mały krok ku wymianie gier, co być może w przyszłości firma Valve zechce również wprowadzić.

Źródło: Valve, Steam

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mikezet12
  7
  No co można powiedzieć... Zaje*iście !!!!
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   WOW, z każdy z ziomków kupi jedną grę, a wszyscy sobie pogramy ;d
   • avatar
    xfire25
    5
    Niedługo na ALLEGRO będą aukcje typu zostanę twoim znajomym na steamie za $$$ . Nawet można by nieźle ludzi oszukiwać na szczęście dla niektórych na steamie nie mam gier :D:D:D
    • avatar
     Reyqer
     1
     Jak dla mnie wielkie halo o nic.
     Widzę, że znajomy ma fajną gierkę, w którą bym sobie zagrał, ale nie koniecznie chcę ją kupić? Dzwonię, zapraszam na piwo - dostaję tymczasowe passy, ściągam i gram przez tydzień.
     • avatar
      kitamo
      0
      W sumie pomysl fajny bo czemu by nie, dotychczas trzeba bylo komus z rodziny udostepnic swoj login i haslo by mog lsobie cos zassac i pograc a tak to bedzie sie to odbywalo w bardziej cywilizowany sposob. Jak najbardziej przyjmie sie to.
      • avatar
       ostry098
       0
       "wówczas z tej samej biblioteki naraz będzie mogła korzystać tylko jedna osoba"
       nie wiem czy dobrze rozumiem dajmy na to przykład:
       mam w bibliotece Skyrim i FarCry, udostępniam komuś bibliotekę ta osoba gra w Skyrim, ja odpalam FarCry i tamta osoba dostaje komunikat, że ma wyłączyć Skyrim bo ja korzystam z mojej biblioteki ?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Wreszcie będe mógł sobie pograć w battlefielda 3 którego kupiłem z bratem na spółe (bo po co 2 kopie gry na 1 komputer) lol rotfl. A gówno nie pogram bo kupiłem boxa :]. Swoją drogą ciekawe rozwiązanie, że jedna gra jest przypisana do jednej osoby a nie do 1 komputera.
        • avatar
         korki45
         0
         Dodali by możliwość odsprzedawania gier!