Tablety

Steve Ballmer mówi o Microsoft Surface: sprzedamy miliony tabletów

przeczytasz w 2 min.

Ambitne plany? Analitycy uważają je za całkiem realne.

Steve Ballmer nieśmiało, ale i ambitnie, zapowiada, że w pierwszym roku od wprowadzenia na rynek Microsoft Surface, sprzedaż tego tabletu osiągnie pułap co najmniej kilku milionów egzemplarzy.

Od premiery, a właściwie prezentacji Microsoft Surface, upłynęły już ponad trzy tygodnie. Analizy rynkowe wskazują, że tablet może zostać ciepło przyjęty przez użytkowników i stanie się ciekawą alternatywą dla produktów Apple. Platforma systemowa Windows 8 jako całkowicie odmienna od tego co oferuje iOS zagwarantuje, że konkurencja pomiędzy Surface, a iPadem nie będzie dotyczyła jedynie sfery sprzętowej.

Microsoft Surface prezentacja tablet Steve Ballmer
Prezentacja Microsoft Surface w Los Angeles.

Steve Ballmer odzyskał humor i wiarę w to, że Microsoft będzie architektem nowej mobilnej przyszłości pecetów. Zapowiada, że Microsoft nie pozostawi Apple cienia wątpliwości, kto jest najbardziej innowacyjną firmą na świecie. Podczas występu w Toronto, wraz z informacjami o premierze Windows 8, podzielił się z nami swoimi prognozami co do sprzedaży Microsoft Surface.

CEO Microsoftu spodziewa się, że chętnych na produkt Microsoftu będzie przynajmniej kilka milionów w ciągu pierwszego roku. Czy są to ambitne plany? Warto je skonfrontować z prognozami na najbliższe 12 miesięcy. Według badań rynkowych, sprzedaż urządzeń wyposażonych w system Windows osiągnie poziom 375 milionów egzemplarzy. Jak przyznaje sam Ballmer w większości będą to nadal produkty partnerów OEM Microsoftu, a nie koncernu z Redmond.

Samsung tablet z Windows 8 wizja
Samsung zamierza wprowadzić swój tablet z Windows 8 RT do sprzedaży jako jeden z pierwszych partnerów Microsoftu. Czy będzie on podobny do Galaxy Tab 2?

Jednak te miliony sprzedanych Microsoft Surface, o których napomknął Ballmer w trakcie występu, nie dają spokoju. Czy Microsoft marzy o modelu Apple, w którym jedna firma produkuje zarówno sprzęt jak i system, a może chce jedynie tworzyć wzorcowy produkt, który będzie wyznacznikiem dla innych producentów? Na razie wygląda na to, że Microsoft nie odrzuca żadnej z możliwości.

Microsoft Surface to obecnie oczko w głowie Microsoftu. Ale wiele osób zapewne nie mniej interesuje przyszłość platformy Windows Phone. Steve Ballmer potwierdził, że firma nie odrzuca pomysłu wprowadzenia własnego smartfona, ale w tej materii polega na razie w pełni na swoich partnerach.


Więcej o platformie Windows 8:

Źródło: Forbes, itproportal

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  3
  Powodzenia... Mam nadzieję ze podczas kolejnych prezentacji nie zawiesi się...
  • avatar
   ADR15
   1
   Ciekawe jak im się przyjmie ten surface. Im więcej graczy tym lepiej.
   • avatar
    Eklerek
    1
    A tu podczas prezentacji blue screen :D
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     mi się wydaje że surface lepiej się zda do prac biurowych niż jakiekolwiek inne urządzenie z androidem

     myślę że te urządzenia to będzie strzał w dziesiątkę
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      srajfon/srajpad (np. na tak skomplikowanym zadaniu jak odtwarzanie MP3) i telefony/tablety z androidem (np. po wejściu na niektóre strony z flashem) też się wieszają. Nie ma możliwości, żeby jakikolwiek zespół projektowy przewidział wszystkie możliwe do wystąpienia konfigurację nietypowych sytuacji i obsłużył wszystkie możliwe do wystąpienia wyjątki.
      • avatar
       Sakret
       0
       "Według badań rynkowych, sprzedaż urządzeń wyposażonych w system Windows osiągnie poziom 375 milionów egzemplarzy." krzyżyk na drogę
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "Samsung zamierza wprowadzić swój tablet z Windows 8 RT do sprzedaży jako jeden z pierwszych partnerów Microsoftu. Czy będzie on podobny do Galaxy Tab 2?"
        Znając życie i Samsunga będzie podobny do iPada. Niech Apple przygotowywuje kolejny pozew. :D
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Bardzo nie lubię Ballmera, jest zbyt pewny siebie i ma się za niewiadomo kogo, no i za dużo energii. Mówiąc inaczej patrząc na jego "przemówienia" mam nieodparte wrażenie, że jest zwykłym, zadufanym w sobie dupkiem.

         Co do samego tabletu to może i się sprzeda, ale w dalszym ciągu jest to laptop, w którym bebechy dali pod dotykowy monitor.