Nauka

Musk ogłosił kiedy prawdopodobnie wystrzeli Starshipa

przeczytasz w 1 min.

SpeceX może podjąć próbę wystrzelenia swojego wielkiego statku kosmicznego w marcu tego roku. Elon Musk stwierdził na Twitterze, że to realne.

Starship prawie gotów do lotu

W odpowiedzi na tweet jednego z użytkowników Elon Musk odpisał wczoraj, że statek kosmiczny SpaceX najpewniej wyruszy w swój dziewiczy lot na orbitę w marcu. Wydaje się to całkiem prawdopodobne, bo nie tak dawno temu Starship zaliczył udany test tankowania zwany „próbą mokrego kostiumu". Musk stwierdził, że jeśli pozostałe próby wypadną pomyślnie, to następny miesiąc jest realną datą.

Długo wyczekiwany statek kosmiczny

SpaceX kontynuuje swoje starania o dopuszczenie Starshipa do lotu, ponieważ głównym celem firmy na ten czas jest udowodnienie, że są oni w stanie zabrać astronautów NASA na Księżyc statkiem kosmicznym wielokrotnego użytku. Konstrukcja miała swoje (metaforyczne i rzeczywiste) wzloty i upadki jak na przykład eksplozja układu napędowego na platformie startowej. Jednak obecnie czekająca na oblatanie konstrukcja wydaje się być sprawdzona na wszelkie sposoby.

Źródło: reuters

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JaYmZ
  5
  Trzymam kciuki za ten projekt i czekam na live z lądowania na Księżycu w bardzo dobrej jakości.
  • avatar
   Johnyfin
   2
   Z 5 razy to przeloza...czyli w wakacje letnie najszybciej. Po drodze beda problemy wiec zobaczymy to cos w kosmosie za minimum rok.
   • avatar
    Kasuja Wpisy Automatem
    0
    Miejmy nadzieję że to wyjdzie o niebo lepiej niż tweeter :)