Serwery plików NAS

Sun przejmuje MySQL za miliard dolarów

przeczytasz w 0 min.

Sun postanowił ostro wejść na rynek baz danych i zakupił firmę MySQL AB, twórców popularnego systemu bazodanowego MySQL. Transakcja opiewa na sumę około 1 miliarda dolarów (800 milionów w gotówce i 200 w postaci opcji na akcje). Sun planuje rozwijać MySQL oraz zintegrować go z własną platformą programową.

Dla nas użytkowników to dobra wiadomość. MySQL nie był ostatnio zbyt intensywnie rozwijany, a Sun gwarantuje przeznaczenie sporych środków na tworzenie kolejnych wersji tego systemu bazodanowego. Do tego koncern ten przywiązany jest do idei Open Source, co sprawia, że raczej nie powinniśmy się obawiać, iż MySQL przestanie mieć otwarty kod i być bezpłatny.


MySQL został po raz pierwszy wydany w 1995 roku. Był rozwijany przez ponad 400 osób w 25 krajach. Jest bardzo często wykorzystywany jako baza danych współpracująca ze stronami WWW napisanymi w PHP. Jego zalety to niewielkie wymagania sprzętowe i duża prędkość działania, natomiast wady to zacofanie technologiczne i niezbyt wysokie w porównaniu z konkurencją bezpieczeństwo przechowywanych danych. Istnieje spora szansa, że Sun rozwiąże te problemy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login