Serwery

Synology DiskStation DS112+: uniwersalny serwer NAS dla małych i średnich firm

przeczytasz w 2 min.

Cichy, wydajny i energooszczędny

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS112+ – kompaktowy, centralny magazyn danych przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Synology DiskStation DS112+ to uniwersalny serwer NAS charakteryzujący się, jak zapewnia producent, dużą wydajnością oraz cichą i energooszczędną pracą. Właśnie dlatego jego główną grupą docelową są małe i średnie przedsiębiorstwa.

Synology DiskStation DS112+ serwer NAS przód

Ten centralny magazyn danych wyposażony został w procesor taktowany zegarem 2,0 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Taki zestaw zagwarantować ma w przypadku systemu Windows prędkość zapisu równą 107 MB/s, a odczytu – 76 MB/s. Z tyłu urządzenia znalazły się również dwa porty USB 3.0, mające zapewniać transfer danych do 5 Gb/s.

Wspomniana już cicha praca - do 18,4 dB(A) - możliwa ma być dzięki zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji obudowy. Charakteryzuje się ona dwoma otworami wentylacyjnymi oraz niskoobrotowym, 60-milimetrowym wentylatorem, mającym dodatkowo efektywnie chłodzić cały system. Firma Synology nie zapomniała również o energooszczędności, i tak DS112+ podczas pracy zużywa zaledwie 14,6W, a w trybie hibernacji – 6,34W.

Synology DiskStation DS112+ serwer NAS bok

Podobnie jak we wszystkich innych serwerach z rodziny DiskStation, tak w DS112+ systemem operacyjnym, zarządzającym całą pracą jest DiskStation Manager 4.0. Oprogramowanie to oferować ma odpowiednio szeroki zakres funkcji, łatwiejszą pracę oraz zwiększoną efektywność.

Synology DiskStation DS112+ to ciekawa propozycja dla użytkowników z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, łącząca dużą wydajność i przyjazne dla środowiska rozwiązania“ – powiedział Peter Chen, Product Manager w Synology. – „Nowy serwer gwarantuje szybki i niezawodny sposób na współdzielenie, synchronizację oraz archiwizację danych, minimalizując przy tym czas potrzebny na konfigurację i zarządzanie systemem“.

Synology DiskStation DS112+ serwer NAS tył

Synology DiskStation DS112+ już wkrótce trafić ma do sprzedaży na całym świecie. Nieznana jest jednak na razie cena urządzenia.
 

Więcej o sieci, Wi-Fi, NAS:

Źródło: Synology

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DarioX7
  0
  cena jak zwykle z kosmosu ...
  • avatar
   Rostom
   0
   Obiektywne podejście jest takie, że jest to produkt dla domu i co najwyżej dla bardzo małej firmy. Przede wszystkim dlatego, że jest jednodyskowe. Szkoda, że ten model wyszedł dopiero teraz. Nie kupowałbym DS212.
   • avatar
    Piotr N.
    0
    Spóźniony news. NAS jest dostępny od 20 czerwca 2012, a cena u jednego z dystrybutorów (nie będę reklamował to około 944zł więc Rostom nie wiem czy to zakup bardziej opłacalny od DS 212. Jak na jeden dysk cena spora.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Cena porównywalna z konkurencją nie zmienia faktu, że jest z kosmosu. ;-) A ja dalej nie wiem co lepsze: qnap, synology czy thecus i na razie pomykam na freenas. :-)
     • avatar
      iras584
      0
      Same ohy i ahy. Przydałoby się obiektywne podejście.