Technologie i Firma

Korzystaj z paneli słonecznych, by obniżyć koszty energii w domu i w firmie

przeczytasz w 1 min.

Innowacyjny system solarny Ubiquiti pozwoli na gromadzenie energii słonecznej i aktywne jej wykorzystywanie, obniżając rachunki za elektryczność.

Ubiquiti

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że koszty energii elektrycznej nieustannie rosną. Wie o tym również firma Ubiquiti, znana dotychczas z rozwiązań sieciowych, która wprowadziła na rynek urządzenia pozwalające na bezpłatne wykorzystywanie energii słonecznej. Nowe rozwiązanie będzie dostępne w ofercie firmy Senetic na polskim rynku z początkiem 2016 roku.

Zestaw sunMAX opiera się na prostej filozofii “plug and play”, jest zatem gotowy do użycia bezpośrednio po zakończeniu instalacji. W skład zestawu wchodzi komplet wydajnych paneli słonecznych z systemem montażu na dachu oraz konwerter energii słonecznej, który przekształca prąd stały z panelu słonecznego w zasilanie sieciowe wykorzystywane w domu lub firmie.

Jak przekonuje Adam Wawrzynek, product manager Ubiquiti z firmy Senetic - Zestaw sunMAX wyróżnia się prostotą obsługi i bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. W jednym pudełku klienci otrzymują zestaw solarny, który wystarczy jedynie rozpakować i zamontować. Dotychczas tego typu urządzenia wymagały doboru komponentów różnych dostawców. sunMAX oferuje rozwiązanie, gwarantujące efektywne działanie i wytrzymałość.

Panele słoneczne

Na uwagę zasługuje oprogramowanie, które zostało zastosowane w systemie sunMAX. Pozwala ono na zaprojektowanie i obliczenie kosztów optymalnego zarządzania energią dostosowanego do potrzeb konkretnego użytkownika. W celu korzysta między innymi z zasobów zdjęć satelitarnych udostępnianych przez Google, na podstawie których dobierane są odpowiednie rozwiązania. System ten pozwala również na dopasowanie pracy paneli słonecznych do panujących warunków atmosferycznych.

System sunMAX został dostosowany do ciągle zmieniającego się rynku nowych technologii, dzięki czemu użytkownik może dynamicznie dostosowywać pracę systemu oraz kontrolować jego wydajność. Dodatkowo, bezprzewodowa brama działająca w technologiach Bluetooth oraz Ethernet umożliwia zmianę parametrów systemu solarnego z poziomu dowolnego komputera oraz urządzenia mobilnego.

Darmowa energia słoneczna to ogromny potencjał dla producentów i szansa na spore oszczędności dla odbiorców. Jej znaczenie z biegiem lat na pewno wzrośnie. Ubiquiti wyprzedza potrzeby użytkowników, oferując zestaw do samodzielnego montażu paneli na wysokim poziomie - tłumaczy Adam Wawrzynek.

Źródło: White Magic

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  4
  Zaraz, zaraz. A jak to podpiąć do istniejącej sieci? Co się dzieje z mocą nadmiarową? Z powyższej notki prasowej nic nie wynika, a zapewne koszty dodatkowe przewyższą koszt panelu i konwertera. Do tego dochodzi uzyskanie pozwoleń, wydreptanie ścieżek urzędowych, etc.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   w tym roku zainteresowalem sie bateriami Tesli. Jak policzylem ile beda kosztowac mnie owe baterie + panele + instalacja to stwierdzilem ze zwroci mi sie to za 30 lat. nie wspominajac o tym ze Polska jest tak polozona ze instalacja paneli slonecznych nie ma tu wiekszego sensu.
   • avatar
    kamil112234
    1
    jak ja liczyłem to wyszedł mi zwrot po 10-12 latach jednak nie uwzględniałem tego, że ogniwa z biegiem czasu tracą sprawność
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Energia elektryczna jest wyrobem na, który nałożona je m.in. akcyza, więc już widzę rzeszę urzędników urzędu skarbowego wysłanych w celu udowodnienia niezapłaconych podatków w związku z jej produkcją. Nie wspomnę o innych problemach(kosztach) o których pisał Kenjiro