Gry

Szef Xbox nie chce klęski Sony

przeczytasz w 1 min.

Wśród fanów PlayStation i Xbox od lat trwa wojna, ale sami właściciele marek zdają się pozostawać w przyjaznych stosunkach. O tym, dlaczego tak jest, powiedział ostatnio Phil Spencer, szef „zielonych”. 

„Zdanie naszej społeczności jest dla mnie bardzo ważne, ale nie zgadzam się z tymi, którzy chcieliby upadku innych, abyśmy mogli zwyciężyć” – powiedział (reprezentujący Microsoft) Phil Spencer w wywiadzie dla magazynu Fortune. Przyznał, że jego zdaniem budowanie pozycji na porażkach konkurencji nie jest w porządku i nie jest też zgodne z tym, w jaki sposób działa dziś rynek.

Kluczem do sukcesu jest – według Spencera – (może i ograniczona, ale) współpraca. To sytuacja, w której wszyscy coś zyskują. To właśnie dlatego Microsoft zamierza udostępnić Sony swoje rozwiązania związane z chmurą i sztuczną inteligencją, czego owocem mają być dobrze działające usługi stramingowe dla graczy – a może w przyszłości jedna wspólna usługa… 

Okazuje się, że to Sony wybrało Microsoft jako swojego partnera, a ten drugi zdecydował się pomóc, aby zrobić coś dobrego dla siebie oraz całej branży. Tak przynajmniej wynika ze słów przedstawicieli giganta z Redmond. – „Zasadniczo nasz model biznesowy jest taki, że jesteśmy uzależnieni od sukcesu innych” – stwierdził dyrektor generalny, Satya Nadella.

Phil Spencer zwrócił również uwagę na to, że ze względu na markę Minecraft firma Microsoft jest jednym z najważniejszych wydawców z katalogu PlayStation. Równocześnie przyznał, że Xbox ma sporo do zrobienia w temacie gier na wyłączność, bo w ostatnich latach zdecydowanie nie trzymał pod tym względem tempa Sony.

Źródło: Fortune, VG247

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pwil2
  0
  Gdyby MS na tym zależało, mając kasy jak lodu mogliby zrezygnować z zysków z konsol i przeznaczyć je na dopłaty do sprzętu np. XOX2 z gratami za 499$ w cenie 299$. Do tego sypnęli by $$ deweloperom i gry takie jak FIFA/Fortnite itp. byłyby tylko na XBOX.
  • avatar
   sabaru
   -1
   Sony to raczej nie grozi. Spodziewałby się raczej że M$ pójdzie z torbami.
   • avatar
    Bywalec2
    -2
    Same konsole M$ są leprze od Sony, które nadrabia exami.
    • avatar
     Naleśnik z serem
     0
     Nie kupiłem nic od MS od 10 lat ponad, a od Sony wiele usług i urządzeń. Po prostu Phill nie macie nic co mnie interesuje i raczej się to nie zmieni. Jedynie usługi Was ratują o czym pisałem juz 11 lat temu.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      MS dalej marnuje swoją szansę, i olewa Kinnecta. MS skupił się na entuzjastach którzy oczywiście są opiniotwórczy, ale oni widzą potrzeby swoje a nie zgrai kupujących konsole przeciętniaków (w tym mnie). Ja bym chciał taniego kinnecta, i to jest powód dlaczego nie kupiłem XO. dalej siedzę na X360.