• benchmark.pl
 • Mobile
 • Szykują się zmiany w systemie Android - Google ustępuje Komisji Europejskiej
Mobile

Szykują się zmiany w systemie Android - Google ustępuje Komisji Europejskiej

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Google zapewnia, iż zadba o to aby właściciele smartfonów z omawianym systemem wiedzieli o szerokim wyborze przeglądarek oraz wyszukiwarek internetowych.

Chociaż Google to jedna z największych firm z branży informatycznej, czasem musi ugiąć się pod regulacjami, które niekoniecznie jej odpowiadają. Zwłaszcza gdy wiąże się to ze sporym uszczerbkiem stanu konta.

W zeszłym roku było bardzo głośno o rekordowej karze finansowej (aż 4,3 mld euro), jaką na Google nałożyła Komisja Europejska. Jako powód podano praktyki monopolistyczne w obrębie systemu Android, o całej sprawie pisaliśmy swojego czasu nieco szerzej. Teraz do niej wracamy, ponieważ Google najwyraźniej nie chce kolejnych kłopotów.

Z oficjalnego komunikatu firmy, ubranego w naprawdę ładne zwroty, dowiadujemy się, że szykowane są pewne zmiany w systemie Android. Google zapewnia, iż zadba o to aby właściciele smartfonów z omawianym systemem wiedzieli o szerokim wyborze przeglądarek oraz wyszukiwarek internetowych. Będzie wiązało się to z pytaniem użytkowników, które aplikacje chcą wykorzystywać. Czy będzie dotyczyło to tylko nowych urządzeń? Tego firma póki co nie wyjaśnia.

Trudno przypuszczać, aby wpłynęło to znacząco na zmiany popularności poszczególnych przeglądarek i wyszukiwarek. Warto za to dodać, że pewne korekty Google poczyniło już wcześniej wprowadzając oddzielne licencje dla Google Play, Google Chrome i wyszukiwarki Google. Dzięki temu każdy z producentów może preinstalować na swoim smartfonie czy tablecie dowolną alternatywną aplikację obok (oczywiście obok, a nie zamiast aplikacji Google).

Źródło: blog.google, foto - pixabay (TheDigitalWay)

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  4
  Jak dla mnie najlepszą przeglądarką jest samsung browser (mimo iż nie posiadam samsunga). Szybka, przejrzysta i jest możliwość blokowania reklam.
 • avatar
  miedzianek
  1
  Tak, to może od dzisiaj niech KE zobowiąże dealerów aut, żeby nie sprzedawali konkretnych marek, a mieli dostępne wszystkie-no i z oczywiście do każdego auta powinny pasować części z innego dowolnego auta. W Lidlu niech będą produkty Biedronki, BigStar niech sprzedaje jeansy z Cropp, a lekarz laryngolog powinien leczyć mnie na serce.

  Może jeszcze szkoły, niech w każdej wyższej będą WSZYSTKIE MOŻLIWE KIERUNKI-no bo jak to, ja nie mogę mieć wyboru?

  UE powinna zniknąć...
 • avatar
  Feitan
  1
  Brave działa bardzo dobrze.
 • avatar
  HardCorak
  -1
  Google i tak pewnie zrobi swoje żeby ich przeglądarka zawsze była najszybsza.
 • avatar
  lantar8
  -1
  Chciałbym tylko napisać że używam iPhone z iOS i takie problemy mnie nie dotyczą.
 • avatar
  ch3rub
  0
  Ja używam Kwik. Prosta, lekka i działa.
 • avatar
  carbo888
  0
  Brave i Chromium