Oprogramowanie

TabCandy - metoda na wiele kart w Firefox

przeczytasz w 1 min.

Mozilla zdaje sobie sprawę, że nadmiar otwartych kart w ramach przeglądarki to powszechny problem. I ma pomysł co z tym zrobić.

Jeden z pracowników firmy, Aza Raskin przedstawił projekt o nazwie "Tab Candy", który w znaczącym stopniu miałby poprawić komfort pracy w przeglądarce Firefox. Jednym z jego filarów miałaby być możliwość grupowania zakładek wedle realizowanych obecnie zadań - czyli np. wszystkich niezbędnych do dokonania zakupów w sklepie internetowym.Ponadto Tab Candy miałby prezentować aktualnie używane karty w sposób wizualny - na kształt miniaturek stron www, znanych z ekranu startowego przeglądarek Opera czy Chrome. Dzięki opcji Firefox Sync. możliwe będzie przesyłanie grup kart pomiędzy kilkoma komputerami oraz - co wydaje się jeszcze bardziej innowacyjne - wysyłanie tychże do naszych znajomych.

System, a raczej jego wczesny prototyp, można przetestować w bardzo roboczych wersjach Firefox 4.0 - większość z nich ma niestety tendencje do zawieszania się. Szybko okazuje się wówczas, że "rewolucyjny" patent Mozilli to po prostu graficzny edytor zakładek, który szybko pomaga nam je poprzestawiać. Przydatny patent, ale trudno jest rozpatrywać go w kontekście przełomowego.

Źródło: LifeHacker

Polecamy artykuły:  
Najlepsze bezpłatne gry do pobraniaTest GPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI EvergreenChłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tom_1984
  0
  Bez sensu. Może dla kogoś kto robi 10 rzeczy naraz to będzie coś cool, ale dla normalnych użytkowników to nieprzydatne. Wg mnie, oczywiście.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   bezczelnie zerżnięte z Chroma >_
   • avatar
    0
    Fajne!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     zgadzam się z tom'em. mogli zrobić tak jak w chrome czy operze lecz to w 69% nie przejdzie -.-'
     • avatar
      wizdar
      0
      A jak w operze można coś takiego zrobić?

      Jeśli mowa o "Szybkim Wybieraniu" to ja od dłuższego czasu używam Speed Dial do Firefoxa i wg mnie jest o wiele lepszy od tego z Opery.
      Można tworzyć grupy, co jest bardzo podobne do tego Tab Candy tu z artykułu.