Ciekawostki

Tak wygląda Starship - najnowsza ślicznotka Elona Muska i SpaceX

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Starship ma być najważniejszą rakietą w katalogu SpaceX, a lista jej potencjalnych zastosowań liczy wiele punktów. Takie cudeńko musi też odpowiednio wyglądać ...i zdaje się, że będzie.

Elon Musk w swoich firmach stara się stawiać na innowacyjne pomysły, a do tego serwować je w taki sposób, by przyciągały uwagę i najzwyczajniej w świecie mogły się podobać. Niedawno zaprezentował swoją najnowszą ślicznotkę – testową rakietę Starship.

Na koncepcyjnej grafice Starship wygląda jak skrzyżowanie klasyki gatunku z nowoczesnością – i to całkiem miłe dla oka, z tą swoją lśniącą obudową ze stali nierdzewnej. Gotowy egzemplarz ma zostać wykorzystany w misji testowej już w marcu lub kwietniu, więc nie będziemy musieli długo czekać, by zobaczyć jak bardzo rzeczywista rakieta różni się od tej na obrazku.

SpaceX Starship

Jeśli realizowane przez SpaceX testy zakończą się sukcesem, to prawdziwy Starship (który będzie między innymi nieco wyższy i wyposażony w okna) może zostać wykorzystany w misjach orbitalnych nawet tak wcześnie jak w 2020 roku. 

Dodajmy, że (złożony z części nośnej i statku załogowego) Starship to ta sama maszyna, którą wcześniej znaliśmy jako BFR (Big Falcon Rocket lub – mniej oficjalnie – Big F***ing Rocket). Rakieta o sporych rozmiarach i sporej mocy ma się sprawdzić w wielu różnych zastosowaniach: od superszybkiego transportu ziemskiego, przez misje na orbicie, po załogowe wyprawy na Międzynarodową Stację Kosmiczną, Księżyc i Marsa. 

Źródło: Engadget, Inverse, Space.com. Foto: Elon Musk/SpaceX/Twitter

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  benzene
  To się graficy popisali z tą płaską flagą na cylindrycznym obiekcie. Wstyd i hańba.
 • avatar
  czorcik696
  Faceci w Czerni mi się przypominają xP
 • avatar
  xxx.514
  Nie ważne kto to wstawiał - to koncept. Ale na moje lepiej prezentowała by się ta flaga jako grawerunek - jednocześnie było by wiadomo, o kogo chodzi (w tym konkretnym przypadku), a z drugiej strony wyglądałoby to jeszcze bardziej elegancko.
 • avatar
  SRBPL
  Ciekawe jak to uniosą tak małe dysze silników.
  Rozumie że to koncept, ale wygląda to jak makieta z filmów z lat 80.
 • avatar
  rahl_r
  It's to round, it's needs to be pointy ;)
 • avatar
  sebmania
  Rakietowe dildo