Aparaty cyfrowe

Telewizory LCD o grubości 20 mm

przeczytasz w 0 min.

Sharp planuje do 2010 roku wypuścić na rynek zgodne ze standardem HD telewizory LCD o grubości zaledwie 20 milimetrów. Podobnie jak w środowisku modelek, w świecie telewizorów HD chudość jest w modzie. Choć dopiero co wydawało się, że trzy i jedna czwarta cala (ok. 82 mm) to szczyt elegancji, Sharp ma zamiar zmienić nasz punkt widzenia.

Wszystko za sprawą świeżo ujawnionego telewizora LCD, który w najgrubszym punkcie liczy sobie 29 milimetrów, a potencjalnie można go skurczyć do raptem 20.

Sharp twierdzi, że ich nowe dzieło będzie oferowało kontrast w granicach 3000:1. Ekran będzie w stanie zreprodukować 150% zakresu kolorów standardu NTSC, mogąc się jednocześnie pochwalić czasem reakcji 4 ms. Sharp nie podał do wiadomości przekątnej prezentowanego telewizora. Wiadomo za to, że model, który pojawi się w sprzedaży, będzie ważył 27 kilogramów i pobierał 140 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie.

Data premiery i sugerowana cena detaliczna super-cienkiego telewizora nie są jeszcze znane. Sharp zapowiedział, że jego znajdująca się w Sakai w japońskiej prefekturze Osaka fabryka będzie w stanie rozpocząć produkcję nowych paneli LCD w okolicach marca 2010 roku. Do tego czasu powinny się jednak pojawić na rynku telewizory HD oparte na technologii laserowej, w konkurencji z którymi nowy wynalazek Sharpa może wypaść trochę blado.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login