Aparaty cyfrowe

Telewizory LCD o grubości 20 mm

przeczytasz w 0 min.

Sharp planuje do 2010 roku wypuścić na rynek zgodne ze standardem HD telewizory LCD o grubości zaledwie 20 milimetrów. Podobnie jak w środowisku modelek, w świecie telewizorów HD chudość jest w modzie. Choć dopiero co wydawało się, że trzy i jedna czwarta cala (ok. 82 mm) to szczyt elegancji, Sharp ma zamiar zmienić nasz punkt widzenia.

Wszystko za sprawą świeżo ujawnionego telewizora LCD, który w najgrubszym punkcie liczy sobie 29 milimetrów, a potencjalnie można go skurczyć do raptem 20.
Sharp twierdzi, że ich nowe dzieło będzie oferowało kontrast w granicach 3000:1. Ekran będzie w stanie zreprodukować 150% zakresu kolorów standardu NTSC, mogąc się jednocześnie pochwalić czasem reakcji 4 ms. Sharp nie podał do wiadomości przekątnej prezentowanego telewizora. Wiadomo za to, że model, który pojawi się w sprzedaży, będzie ważył 27 kilogramów i pobierał 140 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie.

Data premiery i sugerowana cena detaliczna super-cienkiego telewizora nie są jeszcze znane. Sharp zapowiedział, że jego znajdująca się w Sakai w japońskiej prefekturze Osaka fabryka będzie w stanie rozpocząć produkcję nowych paneli LCD w okolicach marca 2010 roku. Do tego czasu powinny się jednak pojawić na rynku telewizory HD oparte na technologii laserowej, w konkurencji z którymi nowy wynalazek Sharpa może wypaść trochę blado.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!