Telewizory

Co 15 sekund kupujemy nowy telewizor

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

W 2018 roku w Polsce tempo sprzedaży telewizorów wynosiło 1 egzemplarz na 15 sekund. Jakimi modelami szczególnie byliśmy zainteresowani w ciągu tych dwunastu miesięcy?

Co 15 sekund ktoś w Polsce kupuje telewizor. Tak przynajmniej było w 2018 roku. Firma Samsung, która podała tę informację, zwraca również uwagę na to, że szczególnie dużo sprzedaje się takich urządzeń jesienią i zimą, a więc w czasie wielkich promocji i wyprzedaży.

Jakie telewizory sprzedają się najlepiej?

Południowokoreański producent zdradził też kilka informacji na temat tego, jakie telewizory najlepiej sprzedawały się w 2018 roku. I choć nie jest to szczególnie duże zaskoczenie, warto zwrócić uwagę na to, że połowa odbiorników kupionych w Polsce w ciągu tych dwunastu miesięcy to modele Smart TV oferujące rozdzielczość 4K. 

Dowiedzieliśmy się też, że Polacy preferują większe telewizory – średnia przekątna to 55 cali. Globalnie tymczasem królują modele 40- i 43-calowe. Popyt na wielkie ekrany dynamicznie jednak rośnie – w pierwszym kwartale 2018 roku odnotowano 35-procentowy wzrost (r/r) w kategorii „65 cali +”. 

Samsung TV

Liczą się innowacje i Smart TV

Coraz częściej kupujemy telewizory Smart TV i staramy się wykorzystać tę „inteligencję”. Świadczy o tym fakt, że do sieci podłączonych zostało ponad 80 proc. takich urządzeń kupionych w 2018 roku w Polsce. Dzięki temu użytkownicy zyskali dostęp do rozmaitych usług i aplikacji informacyjnych oraz multimedialnych, takich jak serwisy VOD – Netflix czy HBO GO.

„Rosnące wymagania widzów względem wielkości i jakości obrazu, dostępu do treści i łatwości obsługi sprawiają, że producenci telewizorów cały czas wprowadzają innowacje. Wśród najnowszych wymienić można rozdzielczość 8K czy wbudowaną sztuczną inteligencję, które dostępne są w telewizorach Samsung serii QLED” – dodaje producent.

Źródło: Samsung

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  W zeszłym roku, doszedłem do wniosku, że nie będę miał u siebie w mieszkaniu telewizora. Głównie przez powtórki. Wakacje - powtórki (niektóre programy zaczynają powtarzać już z końcem maja/z początkiem czerwca). Ferie - powtórki. Sobota - 295 minut serialu (?) Lombard. Życie pod zastaw. A gdy już ogłoszą żałobę narodową (nie żebym coś miał do żałoby), to już jest totalna kaszana... Na afery, polityków i pseudo gwiazdki, też już nie mogę patrzeć.
  7
 • avatar
  Juan Sanchez Villa-Lobos Ramir
  Ja kupuję co 14 sekund,podczas pisania tego komentarza właśnie kupiłem 3 telewizory a do końca dnia jeszcze daleko!
  6
 • avatar
  sn00p
  Z pewnością nie przyczyniłem się do tej statystyki. Od 2005 nie oglądam tv. W 1996 kupiłem swój pierwszy i jednocześnie ostatni tv :)
  6
 • avatar
  bullseye
  Ostatni TV kupiłem 7 lat temu, ktoś nam zawyża średnia :D
  1
 • avatar
  Kropeczka
  P.S. 15 minut na tydzień - sorki minuty mi się zgubiły
  1
 • avatar
  Nefae
  A więc w Polsce kupiono w zaokrągleniu 21 mln telewizorów, więc co druga osoba kupuje lub wymienia co rok szkiełko.
  Jakoś mi się wierzyć nie chce.
 • avatar
  Kropeczka
  Mam telewizor i będę mieć.

  Kablówki nie mam i nie chcę. Wystarczą mi kanały "z powietrza"

  Telewizor mam do:

  1/ filmów
  2/ gier
  3/ na wypadek klęski, katastrofy, wojny

  Program tv oglądam powiedzmy 15/tydzień.

  Mówienie: Nie mam tv i jestem bohaterem jak Zorro. Dla mnie deczko dziecinne...
  -2
 • avatar
  solasoft
  ciekawe czy jak sie ma projektor w domu a nie tv to tez cie kasuja co miesiac ...
 • avatar
  Konto usunięte
  Wolę alternatywne rozwiązanie - dobry monitor + napęd Sony X800 + dobry DAC.
 • avatar
  wojtek_pl
  Serio co 15 sekund ? Bogatym i BARDZO zajętym narodem jesteśmy, nic nie robimy tylko kupujemy telewizory. Nie ma już czasu na nic innego.
  Jak można takie wyniki osiągnąć ?