Filmy / seriale / VOD

Netflix porzuca plan podstawowy. Kolejni użytkownicy pod ścianą

przeczytasz w 2 min.

Rezygnacja z planu podstawowego na Netflix staje się faktem. Osoby mające nadzieje, że zakończy się jedynie na testach w jednym z państw muszą je porzucić. Zarządzający serwisem wcielają w życie kolejną rewolucję z nim związaną.

Informacje o tym, że Netflix porzuca plan podstawowy pojawiły się pod koniec zeszłego miesiąca. Opisywana również na naszych łamach sytuacja dotyczyła jednak wyłącznie Kanady. Wygląda na to, że chodzi o pomysł, który bardzo szybko doczeka się realizacji w innych regionach. Dokładnie to samo zarządzający tym popularnym serwisem streamingowym robią w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Netflix porzuca plan podstawowy w kolejnych krajach

Oficjalna strona pomocy technicznej Netflix w obydwu tych krajach podaje, że plan podstawowy (oferowany do tej pory za 9,99 dolarów w USA i za 6,99 funtów w Wielkiej Brytanii) nie jest już dostępny „dla nowych lub powracających członków”. Podobnie jak miało to miejsce w Kanadzie, w lepszej sytuacji są osoby aktualnie korzystające z tego abonamentu. Dopóki zachowają ciągłość opłat będą mogły się nim cieszyć.

Jeśli nie, dołączą do grona użytkowników, dla których oferta Netflix wygląda zauważalnie skromniej.

Osoby chcące płacić mniej muszą stawiać na plan z reklamami za 6,99 dolarów (4,99 funtów).

Widzowie, którzy nie zamierzają ich oglądać muszą natomiast wybrać plan Standard lub Premium. Ich ceny są jednak zauważalnie wyższe, odpowiednio 15,49 dolarów (10,99 funtów) i 19,99 dolarów (15,99 funtów). Wszystkie podawane kwoty obowiązują w skali miesiąca.

Zmiany na Netflix nie zaskakują

Taki obrót spraw nie powinien być odbierany jako wielkie zaskoczenie. Już podczas korekty oferty w Kanadzie zauważono, że na stronie pomocy technicznej w Stanach Zjednoczonych wprowadzono zmiany, które usuwały w cień plan podstawowy. Nie był on promowany na równi z pozostałymi, aby się do niego dostać potrzeba było dodatkowych kliknięć.

Rzeczniczka prasowa Netflix, Kumiko Hidaka, poproszona o komentarz przez dziennikarzy The Verge stwierdziła tylko, że usunięcie planu podstawowego to celowe działanie, a „ceny usługi zaczynające się od 6,99 dolarów w USA i 4,99 funtów w Wielkiej Brytanii są niższe niż u konkurencji”.

Plan podstawowy Netflix w Polsce. Czy jest bezpieczny?

Przedstawiciele Netflix nie informują o dalszych planach związanych z omawianymi zmianami. Czy i w jakich krajach pojawią się w najbliższej przyszłośc? Niektórzy już sugerują, że to nieuniknione.

Polska póki co wydaje się bezpieczna, ponieważ Netflix najpewniej w pierwszej kolejności wziął na celownik państwa, w których oferowany jest plan z reklamami.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Artur_1_
  12
  Zaboli tylko tych, którzy muszą mieć Netflix na okrągło, reszta wykupi go na jeden miesiąc, potem przejdzie do HBO na 2-3 miesiące, następnie Disney na 1-2, kolejno Apple, ShowTime, Amazon i co tam jeszcze jest, po miesiącu. Wszystkich naraz "prenumerat" nie warto kupować, chyba, że ktoś całe dnie spędza przed TV ;-)
  • avatar
   Jedrek_LCD
   9
   Ja już odszedłem od netszmiriksa.
   Chcąc samemu oglądać UHD muszę płacić jak za konto dla kilku użytkowników oglądających jednocześnie a to jest mocno nie fair!!!
   Więc po kilku latach z 9 a może i dłużej z małymi przerwami bez żalu a kij wam w tryby.
   • avatar
    Tu_Szczecin
    -8
    Mnie nie zaboli, bo nie korzystam z takich rzeczy dla przegrywów i innych typu no-life.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login