Gry

To już pewne - Portal 2 w produkcji!

przeczytasz w 2 min.

W ten weekend Valve Software potwierdziło pogłoski krążące od paru dni w sieci - jedna z najoryginalniejszych gier w historii elektronicznej rozrywki powraca.

Portal to dla wielu graczy produkcja niezapomniana. To rewelacyjne połączenie przygodowej gry akcji z grą logiczną okazało się na tyle intrygujące i gywalne, że przyćmiło nawet drugi dodatek do Half-Life 2, w cieniu którego produkcja ta powstała. Teraz, po blisko 3 latach od debiutu gry powraca ona na ekrany naszych monitorów/telewizorów w swojej drugiej odsłonie.

Valve Software oficjalnie potwierdziło w piątek istnienie projektu Portal 2. Co więcej, ujawniono już, że tytuł ten powstaje na platformy PC i Xbox 360. Z wiadomych dla Valve względów na liście zabrakło Playstation 3. Przypuszczalny termin premiery  Portal 2 - 26 października 2010 roku, poznaliśmy dzięki witrynie sklepu GameStop. Wiarygodności tej dacie dodaje fakt, że wkrótce po ukazaniu się jej na stronie GameStop została ona usunięta. Niestety, Valve nadal "trzyma większość kart przy orderach" i nie chce ujawniać szczegółów swojego nowego projektu przed rozpoczynającymi się we wtorek w San Francisco Game Developers Conference. Chodzą słuchy, że twórcy serii Half-Life pokażą wówczas pierwszy zwiastun Portal 2. Na tą chwile są to jednak tylko domysły.

Nieco więcej informacji dostarcza najnowsze wydanie magazynu Game Informer, na którego okładce znajdzie się właśnie Portal 2. I tak wiadomo już, że nowa gra toczyć się będzie setki lat po wydarzeniach znanych z pierwszej jej części. Powrócą niezwykle ciekawe i oryginalne zagadki logiczne, w których fizyka odgrywać ma znacznie większą rolę niż poprzednio. Powróci też sztuczna inteligencja GLaDOS. W czasie zabawy odwiedzimy niezbadane dotąd obszary ośrodka badawczego Aperture Science, w których najpewniej nie zabraknie również terenów porośniętych dżunglą (co sugerują ujawnione w Game Informerze artworki). Najważniejszą jednak nowością Portal 2 będzie możliwość rozegrania gry w trybie kooperacji. Zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Na koniec warto dodać, że Portal 2 będzie pełnoprawną, samodzielną produkcją. Jak zapewne pamiętacie pierwsza część gry była "wypadkiem przy pracy" i poligonem doświadczalnym dla Valve. Tym razem ma być inaczej. Miejmy nadzieje, że nowa produkcja nie będzie ustępować grywalnością swojemu pierwowzorowi i zaszkodzi innemu, wielce oczekiwanemu projektowi Valve - Half-Life 3.

Źródło: VG247.com, Shacknews.com

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kory2
  0
  Świetnie portal to bardzo logiczna gra na myślenie. Pierwszą część przeszedłem 3 czy nawet 4 razy. I gra się nie nudzi jest świetna. A tu jeszcze multi dojdzie. Zapowiada się wyśmienicie.
  • avatar
   Thorin49
   0
   "Co więcej, ujawniono już, że tytuł ten powstaje na platformy PC i Xbox 360."

   Zapomnieliście dodać "i Mac"...
   • avatar
    kory2
    0
    A Steam działa pod każdym mackiem ? Bo mi na Systemie Tiger nie chce iść a ściagałem pod mac.
    • avatar
     TheSpeed
     0
     Dawno temu grałem we flashową wersję Portala, która po ostatnim poziomie kończyła się po prostu napisami. Dlatego gdy przechodziłem pełną wersję, to przeżyłem chyba największe zaskoczenie ze wszystkich gier w jakie grałem :D

     Czekam z niecierpliwością na dwójkę ;)
     • avatar
      kerry_sd
      0
      Miejmy nadzieje, że nowa produkcja nie będzie ustępować grywalnością swojemu pierwowzorowi i zaszkodzi innemu, wielce oczekiwanemu projektowi Valve - Half-Life 3

      Że niby co???
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Portal 2 najs :)) kolejna gra do kolekcji na steamie
       • avatar
        _nick_
        0
        Ilu z was na początku przeczytało to jako Postal? :D
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         niech oni lepiej robia half life 3
         • avatar
          AMD64
          0
          Super!!! Już się nie mogę doczekać :o)
          • avatar
           kory2
           0
           Ja przeczytałem normalnie. A o Half Life 3 to się nie martw. Zrobią na pewno i będzie świetny. Oni wiedzą co mają robić. A zauważ że i tak Valve nie robi wcale dużo gier.
           • avatar
            Slammer88
            0
            "przyćmiło nawet drugi dodatek do Half-Life 2"

            Nie przesadzajmy aż takiej furory ta gra nie zrobiła.Gdyby nie była sprzedawana w Orange Box'ie z całą serią Half life 2 +dodatki + TF2 to prawdopodobnie nikt by tego nawet nie kupował bo jest to gra na raptem 2 godziny .Taka minigierka w 3d na zabicie czasu.
            • avatar
             Ewa Stiller
             0
             Portal się ostatnio jakoś "podejrzanie" aktualizował, więc na niektórych forach użytkownicy wysnuwali nawet teorie, że ma to coś wspólnego z kontynuacją, może rzeczywiście było w tym jakieś ziarenko prawdy.

             Co do samej gry, bardzo się ciesze, pierwszy Portal mimo, że krótki, był naprawdę nowatorski i do tej pory do niego wracam dla relaksu. GLaDOS z kolei może spokojnie rywalizować z Shodan o miano najlepszego AI w grach komputerowych.
             • avatar
              Tomecek
              0
              Gierkę przechodziłem kilkakrotnie, ale co z trzecim dodatkiem do HL2

              :(
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               TAK !!!!!!!!!!!!

               Jedna z najlepszych z gier w jakie gralem.

               I jednoczesnie najkrotsza, calosc w ok. 5h + bonusowe mapy ;/

               piosenka koncowa dalej mi chodzi po glowie "maybe black mesa - haha, fat chance" :D

               "the cake is a lie
               the cake is a lie
               the cake is a lie"
               • avatar
                kory2
                0
                Jakoś nie chce mi się wierzyć że przeszedłeś ją w 2 godziny. A raczej do mini gier to się nie zalicza. To tak samo jak byś powiedział że modern warfare 2 to mini gra bo na 5 godzin. Portal to prawie 6 godzin rozgrywki bardzo ciekawej i logicznej. A to jak Valve wydaje te swoje gry to nie wasz problem. Chcieli wydać w orange box to wydali. Jest jeszcze plack box i ultimate box ale ultumate tylko za granicą zawiera wszystkie gry valve
                • avatar
                 Brandar
                 0
                 The cake is a lie.
                 • avatar
                  tjindy
                  0
                  Tak samo się zastanawiam co autor miał na myśli. Mam nadzieję że po "i" miało nastąpić "nie" ;)