Internet

To nie Apple Polska obrażało Samsunga na facebooku

przeczytasz w 2 min.

Apple kontra Samsung

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na facebookowym fanpage'u Apple (Polska) pojawił się post w wyjątkowo nieprzychylny sposób komentujący działalność firmy Samsung. Ostry wpis był odpowiedzią na reklamę, stworzoną przez korporację i ośmieszającą producenta z Cupertino.Apple - Facebook

Zarówno post jak i cały fanpage zniknęły z portalu społecznościowego. Pojawiło się jednak pytanie - kto jest odpowiedzialny za ten incydent? Podejrzenia z miejsca padły na największych polskich dystrybutorów Apple - firmy SAD, iSource i Armago. Jednakże przedstawiciele wszystkich trzech zapewniają, iż podmioty te nie miały nic wspólnego ani z obraźliwym wpisem, ani z prowadzeniem strony fanów na Facebooku.

Właściciel Armago, Paweł Mąkosa podkreśla, iż wczoraj zobaczył stronę po raz pierwszy. "To nie jest nasz fanpage, nie prowadzą go też nasi franczyzobiorcy" - można było usłyszeć od Magdy Pilaszek, współpracującej z SAD. Brak powiązań z witryną zdecydowanie wyraziła także Natalia Sokołowska, asystent do spraw marketingu z iSource.

Następnie o prowadzenie strony posądzony został polski oddział Apple. Jednakże i jego pracownicy zapewnili, iż nic nie łączy ich z facebookowym Apple (Polska). Ostatecznie przemówił sam zespół odpowiedzialny za witrynę. Całą sprawę wyjaśnia, w krótkim oświadczeniu. Jego treść zamieszczamy poniżej:

"Jesteśmy zespołem który zebrał się spontanicznie jako zapaleńcy i fani marki Apple. Dla nas produkty tej firmy są wzorem niedoścignionej jakości i kwintesencją dzisiejszych oczekiwań stawianych urządzeniom elektronicznym. Co więcej, firma Apple jest prekursorem nowatorskich rozwiązań, które wzbudzają nasz zachwyt. To między innymi pod wpływem tych faktów powstał fanpage Apple Polska.

Założeniem tej strony było hołdowanie ideom nowatorskich rozwiązań stworzonych z myślą o użytkowniku i jego wygodzie. Chcieliśmy też czcić pamięć założyciela Apple - Steve’a Jobsa, jako wynalazcy.

Niestety wśród nas znalazła się osoba o zapatrywaniach bardziej radykalnych niż te na jakie jesteśmy się wstanie zgodzić. Nie było naszą intencją nikogo urazić, ani stworzyć poczucia, że traktujemy inne marki gorzej. Nasza sympatia wobec Apple w przypadku naszego pracownika przyćmiła właściwy ogląd sytuacji i doprowadziła do nieporozumień.

Za tą sytuację serdecznie przepraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób poczuli się urażeni. Nie to było naszym celem, lecz propagowanie doskonałej marki i sprzętu spod loga „Jabłka”.

Przykro nam, że media rozdmuchały sprawę, pod pretekstem dochodzenia prawdy urządzając polowanie na ofiary. Nie chcemy brać udziału w tego typu działaniach, nie chcemy nikogo bardziej urazić, zależy nam na dobru marki jakiej fanami pozostaniemy na zawsze. Mamy nadzieję, że nikt z Państwa nie straci do produktów firmy z Cupertino zaufania i pozostanie Jej wierny tak jak i my.
"

Apple vs Samsung

Prawdopodobnie wiadomość ta zakończy polowanie na ofiary. Czy jednak fani Apple, wciąż wierni marce, powrócą do tworzenia strony fanów, nie wiadomo.
 

Więcej o Apple

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BlackDragon
  5
  "Jesteśmy zespołem który zebrał się spontanicznie jako zapaleńcy i fani marki Apple. Dla nas produkty tej firmy są wzorem niedoścignionej jakości i kwintesencją dzisiejszych oczekiwań stawianych urządzeniom elektronicznym."

  Hehe, przypomniały mi się ostatnie próby kolegi, który chciał podłączyć najnowszy model MacBook Pro za przeszło 7000 zł do projektora (złącze VGA). Próbował 2-3 przejściówki a i tak finalnie nic z tego nie wyszło. ;)
  • avatar
   Michur
   2
   W tytule " To nie Apple Polska obrażało Samsunga na facebooku"
   a chwile później w oświadczeniu "Nasza sympatia wobec Apple w przypadku naszego pracownika przyćmiła właściwy ogląd sytuacji i doprowadziła do nieporozumień" to jak to nie Apple? nie wiedzą kogo zatrudniają?
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    btw samsung i tak lepszy
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Prawie jak w tym dowcipie o Mercedesach na Placu Czerwonym. To nie Apple, to nie my, to nasi pracownicy. I jeszcze ten marketoidowy belkot na poczatku... Ktos tu mam wraznenie zaczyna bac sie o swoje stolki.
     • avatar
      Radical
      1
      Fanpage producenta sprzętu, no przecież to jest chooore. Jak Apple zrobi coś dobrego to pewnie kupie, tak samo samsung, LG, HTC itd itp. Nie muszę być fanem żadnej marki żeby kupować ich produkty, tym bardziej że często marki jadą na opinii zdobytej kiedyś, a nie mającej już dzisiaj żadnego odzwierciedlenia w oferowanych produktach, np Nokia.
      • avatar
       flybywire
       1
       "Chcieliśmy też czcić pamięć założyciela Apple - Steve’a Jobsa"
       coś mi tu trąci sektą - nie mogę się powstrzymać przed wizją ludzi w szatach z logiem nadgryzionego jabłka odprawiających ceremonię przed zdjęciem Jobsa na gigantycznym ipadzie ;P :))
       a tak btw --> fanpage zatrudnia kogoś od PR? bo forma oświadczenia jest taka jakby... hmm... "wyszukana"?
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        "Jesteśmy zespołem który zebrał się spontanicznie jako zapaleńcy i fani marki Apple. Dla nas produkty tej firmy są wzorem niedoścignionej jakości i kwintesencją dzisiejszych oczekiwań stawianych urządzeniom elektronicznym. Co więcej, firma Apple jest prekursorem nowatorskich rozwiązań, które wzbudzają nasz zachwyt. To między innymi pod wpływem tych faktów powstał fanpage Apple Polska."

        Toż to brzmi jak jakieś orędzie fanatyków wiary jabłkowanej...
        • avatar
         Konto usunięte
         -6
         W piątej minucie słychać strzały.
         • avatar
          jarekzon
          0
          Jak już wcześniej pisałem, prawda leży pewno gdzieś po środku.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Kiedy oni skończą tą wojnę?