Sieci

TP-Link: wydajny router Archer C20i i karta sieciowa T2U

przeczytasz w 1 min.

Archer C20i sprawdzi się jako centrum zarządzania siecią, a dwuzakresowa karta sieciowa Archer T2U zapewni szybki dostęp do Internetu.

TP-Link Archer C20i ruter i Archer T2U karta sieciowa

TP-Link zaprezentował dwa nowe urządzenia sieciowe z linii Archer - wydajny router Archer C20i sprawdzi się jako centrum zarządzania siecią zarówno w domu jak i małej firmie, a karta sieciowa Archer T2U zapewni szybki i bezproblemowy dostęp do Internetu.

Router Archer C20i jednocześnie rozgłasza dwie sieci bezprzewodowe pracujące w dwóch różnych pasmach – 2,4 GHz oraz 5 GHz. Rozwiązanie takie gwarantuje nie tylko elastyczność, dzięki wygodnej opcji zarządzaniem ruchem w sieci, ale również wysoką wydajność. Dodatkowym atutem C20i są trzy wydajne, wbudowane anteny, które gwarantują stabilny i szybki dostęp do sieci bezprzewodowej na dużym obszarze. Router wyposażony jest w port USB 2.0 służący do podłączenia i udostępnienia w sieci lokalnej zewnętrznej pamięci masowej lub drukarki.

TP-Link Archer C20i ruter

Wydajną współpracę z routerami standardu 802.11ac zapewni miniaturowa karta sieciowa z interfejsem USB 2.0 - Archer T2U, która gwarantuje przesyłanie danych z maksymalną prędkością do 433 Mb/s w paśmie 5 GHz lub 150 Mb/s w zakresie 2,4 GHz. Model ten sprawdzi się np. podczas strumieniowania transmisji wideo w jakości HD, rozrywki online oraz innych wymagających zastosowań biurowych lub domowych.

TP-Link Archer T2U karta sieciowa

Obydwa urządzenia już są dostępne na naszym rynku – ruter Archer C20i  kosztuje 170 złotych, a karta sieciowa Archer T2U 80 złotych.

Źródło: TP-Link

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  erystr
  2
  Nie spotkałem się z przypadkiem żeby wbudowane anteny były wydajne. Ale jeżeli chodzi o TP-Linka to nawet zewnętrzne anteny często nie są wydajne... Ja osobiście już TP-Linka nie kupię bo co z tego że kupiłem router za kupę kasy (model 4300 za nieco ponad 300zł), skoro zasięg WiFi w domu jest poniżej przeciętnej (a to zachwalane 5ghz ma zasięg w obrębie jednego pokoju) i mimo wszystko musiałem dokupić repeatery żeby zasięg był w całym domu... Najgorszy zakup "ever"... A mogłem kupić Airlive N Power który umożliwia włączenie nawet mocy 29dbi przy WiFi b/g i 27dbi przy WiFi N. I wiem że prawnie jest dozwolone tylko 20dbi ale mam to kolokwialnie tam gdzie słońce nie dochodzi.
  • avatar
   AndreoKomp
   2
   Ze strony producenta:
   4 porty LAN 10/100Mb/s
   1 port WAN 10/100Mb/s
   Co z tego, że Wi-Fi 802.11ac, jak nawet portu LAN 1 Gb/s nie obsługuje :/.
   • avatar
    marcin_kg
    1
    - porty lan 10/100
    - błyszcząca jak psu jajca na wiosnę obudowa

    Brzmi jak produkt którego nie kupię.
    • avatar
     Franz
     0
     Czemu TP-Link uparcie trzyma się USB 2.0, gdy USB 3.0 od wielu lat gości już na rynku - czy elektronika obsługująca USB 3.0 jest niedostępna lub taka droga - to by oznaczało, że na rynku routerów nie ma postępu od wielu lat?
     • avatar
      Anavrin990
      0
      Skąd ta firma pochodzi?Wie ktoś może?
      • avatar
       wicked666
       0
       C20i to ma być najtańsza wersja routera AC. Nowe modele które mają się pojawić za chwilę (Archer C8 i C9) mają zarówno gniazdo USB 2.0 i 3.0.
       • avatar
        dziubek123
        0
        Router bardzo niestabilny, rozłącza połaczenie PPPoE i nie jest w stanie się ponownie połaczyć, pomaga jedynie wyciągnięcie na długo wtyczki z prądu. Mam już drugi ten model, pierwszy po 1 dniu musiałem oddać do Komputronika na gwarancji (wieszał się) i i po regulaminowych 5 tygodniach dostałem nowy.