Oprogramowanie

Trackery torrent tracą popularność - zyskują hostingi plików

przeczytasz w 2 min.

W najnowszym raporcie dotyczącym popularności serwisów trudniących się udostępnianiem wszelkiego rodzaju plików widać pewną zmianę. Chodzi oczywiście o spadek popularności serwisów torrentowych, natomiast wzrost zanotowały tzw. internetowe dyski.piracka flaga

Na łamach portalu Torrentfreak został udostępniony najnowszy raport w którym uwzględniono najpopularniejsze serwisy umożliwiające dzielenie się plikami, nawet tymi łamiącymi prawa autorskie i własności intelektualne. Jak wynika z najnowszych danych, ostatnie "nagonki" na trackery sieci BitTorrent i polowania na ich użytkowników wywołały zdecydowany spadek popularności tego protokołu. Oczywiście w przyrodzie i internecie nic nie ginie. Tak jest i tym razem mimo trudności serwisy torrentowe wciąż funkcjonują, a straconą przez nich popularność przejmują internetowe dyski.

Cóż walka z piractwem jest bardzo ciężka i żmudna, a jak dotąd nie przyniosła jeszcze zauważalnych efektów. A to głównie z powodu, jak przekonuje wielu ekspertów, że piractwo jest jak hydra - której po odcięciu jednej głowy odrastają trzy nowe. Przechodząc jednak do sedna sprawy, w zestawieniu ujęto 10 najpopularniejszych witryn za pomocą których można wymieniać się plikami.

Co ciekawe w dziesiątce znalazły się jedynie dwa typowo torrentowe serwisy, a mianowicie The Pirate Bay - miejsce 6 oraz Torentz.eu - miejsce 9, zaś całą resztę stanowią internetowe hostingi plików. Jak się okazuje największą popularnością obecnie cieszy się serwis 4shared - który może się pochwalić ponad 55 000 000 unikalnymi odsłonami miesięcznie oraz gigantyczną liczbą 2 500 000 000 wejść miesięcznie. Drugie miejsce ze znacznie słabszym wynikiem zajął popularny niegdyś serwis Megaupload, natomiast tuż za nim uplasował się Mediafire.

ranking serwisów umożliwiających dzielenie się plikami


Dokładnie w połowie stawiki znalazł się niegdyś najpopularniejszy serwis tego typu czyli RapidShare - który przez ostatnie miesiące sukcesywnie traci użytkowników. Ranking zamyka kolejny serwis typu "cyberlocker" a mianowicie serwis Desposites. Mimo tego, iż dane zostały oparte o udostępnione statystyki Google, to mogą być one niemiarodajne, gdyż dla przykładu serwis The Pirate Bay podaje, iż miesięcznie liczba jego odsłon wynosi ponad 1,5 miliarda, zaś ze statystyk Google wynika, iż został odwiedzony "zaledwie" 650 milionów razy.

W tym miejscu pojawiają się również pewne domysły odnośnie przyczyny otwarcia przez właścicieli The Pirate Bay, serwisu BayFiles - który jak już wspominaliśmy, jest internetowym dyskiem. Otworzenie internetowego hostingu plików, może być odpowiedzią "zatoki piratów" na obecnie kształtujące się zmiany w tym segmencie internetu.

zdjęcie - postać filmowa Jack Sparrow
Nie tylko Jack Sparrow jest piratem


Więcej o serwisach Torrent i internetowych dyskach:

Źródło: Torrentfreak, DMVMedia

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Torrentowe serwisy czeka to samo, co popularnego kilka lat temu program Emule. Czyli wygina, albo zostana calkowicie zmarginalizowane.
  • avatar
   epiuqe
   0
   RapidShare - który przez ostatnie miesiące sukcesywnie trafi użytkowników
   Błąd, sukcesywnie traci nie trafi.
   • avatar
    Cygan
    0
    polska firma na 4 miejscu, brawo :)
    • avatar
     stud3nt
     0
     Rapidshare, Hotfile - te serwery były kiedyś bardzo popularne, ale obecnie lecą na dno, odkąd zaczęły masowo i bezwzględnie kasować pirackie pliki. Rapidshare przeszło parę nalotów policji, jak było z Hotfile, nie wiem.
     • avatar
      Sir_MASA
      0
      Uploaderzy wolą portale histingujące bo na tym mogą zarobić, proste.
      • avatar
       jacy4
       0
       Skąd do cholery 4shared na pierwszym? Ostatnio coś wrzuconego na 4shared widziałem pół roku temu. W ogóle te statystyki są jakieś dziwne, gdzie Wupload? Gdzie Filesonic?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dla mnie to nic dziwnego :)
        • avatar
         jewgienij
         0
         Do nieustajacej wojny z narkotykami i terroryzmem dolaczyla wojna z piractwem. Ciekawe, co poleci nastepne? I ile to bedzie kosztowalo?
         • avatar
          Fourth Illusion
          0
          haha :D ciekawe jak by wypadly dane w porownaniu z prywatynmi trackerami i "scena"
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           ej, a gdzie chomikuj.pl ? :>
           • avatar
            adivxv5
            0
            nie ma jak to DC++
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             ta a teraz sciagnijcie 15GB w partach po 100mb, juz wole torrent :P
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              nie "Desposites" tylko "Depositfiles", po drugie filestube nie hostuje, jest wyszukiwarką linkow na inne serwisy, jezeli ujmować filestube na tej liscie to na pierwszym miejscu powinien byc googel ;]
              • avatar
               Skaza
               0
               Ostatnio zapanowała prawdziwa moda na ogłaszanie lub wróżenie końca... Do wyboru mamy koniec świata, komputerów PC, konsol, gier komputerowych, systemów operacyjnych i tak dalej, wymieniać można jeszcze długo. Czemu to ma służyć ?

               Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, niż ukazano to w powyższym artykule. To właśnie serwisy hostingowe zaczynają podupadać, ratują się sztucznym nabijaniem statystyk, które służą jedynie promocji typu - "Ludzie, jedzcie kupę, przecież miliony much nie mogą się mylić !". Z artykułu można wyciągnąć wniosek, iż serwisy tego typu cieszą się głównie zainteresowaniem wśród piratów... Naprawdę ? Przecież pirackie pliki są regularnie usuwane z tych serwisów, nie twierdzę, że przynosi to zauważalny skutek, ale nie raz czytaliśmy o udostępnieniu organom ścigania prywanych danych użytkowników.

               Teza przedstawiona w artykule to bzdura.
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Kiedyś rządził Rapid, potem Hotfile. teraz Fileserve, Wupload i Filesonic, ale jeśli ktoś się orientuje to wie ze około 80% nowości jest przerzucanych właśnie z prywatnych trackerów terrent..Ktoś będzie chwilkę na Torrenty.org i zostawia bo idzie mu 20 Kb/s...Sam korzystam z kilku prywatnych trackerów czy to polskich czy zagranicznych i prędkości rzędu 2-3 MB/s to nie jest nic nadzwyczajnego. Hostingi plików są popularne bo można na tym zarobić, ale pewnie i to się skończy...
                • avatar
                 piterrrxd
                 0
                 Nic dziwnego, za ok 7zł mamy konto na 100 dni na filesonic i nie obchodzą nas limity, ilość seedów oraz dostępność linków - jest ich pełno na tak popularnym hostingu
                 • avatar
                  Darodaredevil
                  0
                  popularność wszelkich tradycyjnych torrentów spada nie ze względu na nagonkę policji tylko dlatego że wirtualne dyski pozwalają na szybszy download.
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   0
                   Aktualnie bym się nie zgodził, niestety prędkości na hostingach ostatnio podupadły, z Wupload i Filesonic średnia prędkość dziś 600 Kb/s..Przy torrencie 21 seedow uzyskałem prędkość okolu 8 MB/s. Coraz trudniej z hostingów uzyskać prędkość rzędu 100 Mb/s
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Zauważyłem, że thepiratebay usuwa część torrentów. Coraz mniej jest tam dostępne ale i tak dość sporo. Na przykład na Isohunt bardzo słabo działa wyszukiwarka i z reguły obecnie nic nie działa albo trzeba mieć szczęście.