Gry

Tropico 4 - pierwszy trailer

przeczytasz w 2 min.

Udana seria gier strategicznych niedługo doczeka się kolejnej odsłony. Wydawca pokazuje premierowy zwiastun.

 Warto przeczytać:
 

DirectX 11 w natarciu

Nie sposób nie ulec wrażeniu, że dawniej gry ekonomiczne, w których zarządzaliśmy własną krainą były bardziej popularne. Przez to powstawało wiele "klonów", jak choćby Caesar, Faraon czy właśnie Tropico. Różnica między nimi? Zazwyczaj realia. Z tym wiąże się też frajda płynąca z rozgrywki - wesoło jest przecież być dyktatorem i w sobie tylko wymarzony sposób nie dopuszczać do buntu ludu.

A wszystko to w kolorowej oprawie i hawajskiej muzyce. Szkoda tylko, że na trailerze dźwięki są aż nazbyt wtórne w stosunku do tego, co już znamy. W poprzednich odsłonach zapętlenie tych samych ścieżek było jedną z większych bolączek rozgrywki.

Co w samej grze? Dwadzieścia misji na dziesięciu różnych mapach, nowe budynki i interaktywne katastrofy. Brzmi to trochę jak opis dodatku do poprzedniej części (tworzonej przez to samo studio). Miejmy nadzieję, że mimo wszystko otrzymamy powiew świeżości. W którym aspekcie miałby nadejść? Nie wiadomo.

Choć nie widać zbyt wiele zmian, a i grafika jest nieco zbyt "cukierkowa" jak na dzisiejsze standardy, oby to wciąż bawiło jak stare, sprawdzone Tropico. Już w czerwcu tego roku do walki o kolejną reelekcję będą mogli przystąpić nie tylko użytkownicy komputerów, ale i posiadacze konsoli Xbox360 (o czym już pisaliśmy).

Pozostaje tylko pytanie - dlaczego wszystko musi mieć zawartą integrację z portalami Facebook i Twitter? Mi osobiście ten chwyt marketingowy dość mocno się już przejadł. Jeśli nadchodząca strategia będzie dobra, to wybroni się bez takich sztuczek.

Źródło: gamepron


Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  serek
  0
  Uwielbiam Tropico:D czekam z niecierpliwością na nową część
  • avatar
   0
   Szkoda, że to tylko odgrzany kotlet.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tej muzyce daleko jest do hawajskiej...