Smartfony

Tryb STAMINA powróci do smartfonów Sony Xperia

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Smartfony Sony Xperia po aktualizacji Androida do wersji 6.0 Marshmallow straciły tryb STAMINA. Wkrótce mają go odzyskać.

Zdecydowana większość właścicieli smartfonów Sony Xperia kojarzy zapewne tryb STAMINA. Na dobrą sprawę jest to jeden ze znaków rozpoznawczych urządzeń japońskiego producenta i dlatego też cieszyć mogą zapowiedzi mówiące o jego powrocie.

Powrocie, ponieważ wraz z nadejściem Androida w wersji 6.0 Marshmallow tryb STAMINA ze smartfonów Sony Xperia zniknął. Dlaczego? Argumentowano to bliźniaczym rozwiązaniem zaimplementowanym w systemie przez samo Google. Funkcja Doze, bo o niej mowa, zdaniem wielu oferuje jednak zdecydowanie mniejsze możliwości i tym samym nie jest tak skuteczna w wydłużaniu czasu pracy smartfonów.

Cała sprawa okazała się na tyle poważna, iż użytkownicy, których urządzenia zaktualizowane zostały z Androida Lollipop do Androida Marshmallow, zaczęli dość tłumnie zgłaszać do producent prośby o przywrócenie trybu STAMINA. Przyniosło to skutek.

Sony poinformowało, iż trwają prace nad tym, aby tryb STAMINA jak najszybciej zagościł ponownie na smartfonach, z których usunięto go wraz z aktualizacją do Androida Marshmallow. Wszystko poprzedzą testy wśród członków programu Xperia Beta.

Źródło: Sony, xperiablog

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruGeek
  Od tygodnia jest update w polsce nadal nic nie ma , i musiałem na własną rękę robić update...
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam xperię Z3.
  Oprócz trybu stamina, tak jak wspomniał kolega wyżej, istnieje również tryb ultra stamina, który przyda się gdy zgubimy się w górach :-)

  Natomiast klasyczny tryb stamina mam włączony bez przerwy, de facto od nowości. Telefon przy dość intensywnym użytkowaniu (parędziesiąt razy dziennie internet/poczta + ponad 3 godziny rozmów + smsy itp.) wytrzymuje spokojnie 2 pełne dni pracy. Jestem wymagającym użytkownikiem (ale tutaj jedna uwaga - praktycznie nie gram w gry na telefonie), a mimo to nie zauważyłem jakichkolwiek przycięć. Tryb stamina na pewno coś ogranicza, ale mnie nigdy nie udało się tego faktycznie odczuć.
 • avatar
  DreamerDream
  Co to jest ten cały tryb stamina?
  -1
 • avatar
  Naleśnik z serem
  Tak nawiasem. Tryb Stamina (a tak naprawdę technologia Stamina) pamięta, jak dobrze sięgam pamięcią, lata 90te. Był on obecny w kamerach video Sony.