Internet

Twitter odświeżony - z trybem nocnym, zakładkami i nowym interfejsem

przeczytasz w 1 min.

Twitter w przeglądarce doczekał się solidnego odświeżenia, w wyniku którego ma nie tylko lepiej wyglądać, ale też oferować szerszą funkcjonalność. Niektóre z opcji, które do tej pory zarezerwowane były dla użytkowników aplikacji mobilnej, teraz dostępne są także na pecetach.

W nowej wersji Twittera poważnie zmieniono podejście do nawigacji: główny pasek nie znajduje się już na górze, lecz po lewej stronie. To właśnie z tego poziomu udamy się na stronę główną, przejrzymy powiadomienia i wiadomości czy też przejdziemy na nasze konto.

Oprócz ogólnej zmiany interfejsu w odświeżonej wersji rozszerzono również możliwości dotyczące personalizowania wyglądu. Wybierając z głównego menu opcję: Więcej – Wygląd, pojawia się okno, w którym możemy regulować rozmiar czcionki, ustawić jeden z sześciu kolorów elementów klikalnych oraz przełączać się pomiędzy tłami: Domyślnie, Zmierzch i Noc. Te dwa ostatnie mają zwiększać komfort czytania Twittera po zmroku.

Twitter 2019 wygląd

Jeśli chodzi o nowe funkcje, to warto wspomnieć między innymi o (umożliwiającym zmianę kolejności, w jakiej wyświetlane są tweety na stronie głównej) przycisku „blasku” w prawym górnym rogu, szybkim przełączaniu się między swoimi profilami bez konieczności wylogowywania się, Zakładkach oraz panelu #Przeglądaj, w którym znajdują się spersonalizowane, lokalne trendy.

Nowa wersja Twittera będzie udostępniana kolejnym użytkownikom w najbliższych dniach. Niewykluczone, że u was już jest (sprawdźcie, po prawej stronie może być przycisk do jej aktywowania) – dajcie znać w sondzie i w komentarzach, co o niej myślicie.

Źródło: Twitter, The Verge

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!