• benchmark.pl
 • Gry
 • Ubisoft ujawnił pierwszą grę na PlayStation 5 i Xbox Series X
Gry

Ubisoft ujawnił pierwszą grę na PlayStation 5 i Xbox Series X

przeczytasz w 1 min.

Do premiery konsol nowej generacji pozostaje jeszcze sporo czasu. Nic dziwnego, że twórcy nieśpiesznie ujawniają gry, które będą na nich dostępne. Pierwszą z kart zdecydował się jednak odkryć Ubisoft.

Rainbow Six Siege w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X

Nie jest to jednak karta, o której istnieniu do tej pory nie wiedzieliśmy. Chodzi bowiem o Rainbow Six Siege. Dobrze znana milionom graczy produkcja doczeka się wersji na PlayStation 5Xbox Series X. Co ważne, plany twórców zakładają, iż Rainbow Six Siege zostanie jednym z tytułów startowych konsol nowej generacji. Potwierdzono to w rozmowie z Windows Central.

„Mogę powiedzieć ci tyle, że od premiery będziemy na obydwu konsolach. Kiedy tylko wypuszczą konsole, ale to nie od nas zależy. W przypadku Siege naszym celem jest dostępność na nowej generacji od samego początku.”

Kwestie techniczne zostały póki co przemilczane. Z jednym wyjątkiem. Przygotowana zostanie funkcja cross-play dla PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz dla Xbox One i Xbox Series X. Ubisoft chciałby z czasem rozszerzyć ją o PlayStation 5 i Xbox Series X, ale nie będzie mógł zrobić tego bez aprobaty producentów konsol.

O wersji na obecną generację nikt nie zamierza zapominać

Liczona w milionach społeczność Rainbow Six Siege może być spokojna, ponieważ twórcy nie zamierzają skupiać się wyłącznie na nowej generacji konsol. Obiecywane są kolejne aktualizacje, dzięki którym poprawiane i rozszerzane będą obecnie dostępne wersje gry - na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Ubisoft Polska

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bywalec2
  1
  Beznadzieja. Nawet nie obejrzałem filmu do końca.
  • avatar
   Radical
   0
   Skoro nowe konsole mają być kompatybilne z obecną generacją to co w tym dziwnego?
   • avatar
    szymcio30
    0
    Wow odgrzewany przypudrowany kotlet ma być gra startową na konsole nowej generacji. No jest na co czekać. Nie zrozumcie mnie źle bo skoro wszyscy tak pieją jaka to będzie super wydajność grafika to niech zrobią grę na miarę Crysisa. Coś co ma udowodnić za co gracze będą płacić