Smartfony

Ukryta funkcja w telefonie. Co stanie się, gdy nim potrząśniemy?

przeczytasz w 1 min.

Współczesne urządzenia mobilne są przeładowane różnymi atrakcyjnymi funkcjami. Jedne są nam potrzebne bardziej, inne mniej - ale na pewno nie wszystkie znamy.

Ciekawą "ukrytą" funkcję mają chociażby iPhone'y. Nie wszyscy wiedzą, że smartfony Apple'a reagują na potrząśnięcie.

Telefony od tego producenta są zaprojektowane tak, aby reagować nie tylko na dotyk ekranu, ale również na jego ruch. Dotyczy to sytuacji, gdy użytkownik iPhone'a pisze coś na smartfonie. I gdy w tym czasie potrząśnie telefonem, na ekranie pojawi się komunikat z pytaniem, czy cofnąć wpisywanie danej frazy. Decyzję w tej kwestii trzeba już podjąć w tradycyjny sposób, to znaczy poprzez wciśnięcie przycisku.

Funkcja potrząsania telefonem a telefony z Androidem

Jeśli natomiast chodzi o telefony z systemem Android, to w tym przypadku sytuacja jest nieco bardziej złożona. Tutaj obecność reakcji na potrząsanie zależy od konkretnego producenta. I tak w telefonach od Motoroli ruch urządzeniem obsługuje latarkę i aparat fotograficzny.

Jeśli nasz telefon nie posiada takiej funkcji, to możemy spróbować ją sobie "załatwić". W tym celu wystarczy pobrać aplikację Shake Me. Ot, taka ciekawostka.

Faktem jest, że z opcji potrząsania telefonem korzystają też niektóre popularne programy. Microsoft Office, Google Maps, Facebook i Instagram dają nam możliwość zgłaszania w ten sposób błędów.

źródło: o2.pl/dobrepreogramy.pl

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  UwielbiamBigos
  -2
  Ludzie kupujcie tylko iPhone i nic więcej!!
  • avatar
   oreonoreon
   -4
   "Telefonie", czy "smartfonie" Bo przecież "telefon" to tylko jedna z wielu apek w smartfonie, i ta apka nie ma funkcji żyroskopu. Więc zgadujemy, że autorce chodziło o smartfona.