Ciekawostki

Kosmiczna turystyka jest już blisko - jeszcze w tym roku odbędzie się ważny lot

przeczytasz w 1 min.

Richard Branson i firma Virgin Galactic mają być tymi, którzy otworzą ten nowy rozdział. Suborbitalne loty turystyczne są już naprawdę blisko.

W lipcu Richard Branson powiedział, że ma nadzieję, że do końca roku poleci w Kosmos na pokładzie VSS Unity – maszyny, za którą stoi Virgin Galactic, czyli jedna z firm, wchodzących w skład jego supergrupy. Wiemy już, że tak się nie stanie, ale o totalnej „klapie” też nie może być mowy…

Branson ogłosił bowiem, że jeszcze przed końcem tego roku, a konkretnie do 25 grudnia odbędzie się pierwszy konkretny lot testowy VSS Unity. Astronauci na pokładzie wzniosą się na wysokość 80 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. 

Richard Branson przyznał, że pierwsze loty załogowe (rozpędzającego się w 8 sekund do prędkości 3700 km/h) VSS Unity będą bardzo niebezpieczne. Ma jednak to szczęście, że znalazła się grupa astronautów, którzy w stu procentach wierzą w ten projekt. 

Virgin Galactic VSS

Jeśli test zakończy się powodzeniem, to kosmiczna turystyka będzie już naprawdę blisko i charyzmatyczny miliarder będzie mógł spełnić swoje marzenie już w przyszłym roku (bo wiemy już na pewno, że to on będzie pierwszym pasażerem). Niewykluczone też, że nie minie dwanaście miesięcy od dzisiaj, a realizowane będą pierwsze loty dla osób, które wykupiły już bilety.

Turystyczne loty suborbitalne będą kosztować zainteresowanych od 200 do 250 tysięcy dolarów. Nie jest to mała kwota, ale mimo to chętnych nie brakuje.

Źródło: The News Minute, Newsweek, Fox News, CNN. Foto: Virgin Galactic

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!