• benchmark.pl
 • newsy
 • Karta graficzna VTX3D Radeon HD 7770 X-Edition w znacznie krótszej wersji

Karta graficzna VTX3D Radeon HD 7770 X-Edition w znacznie krótszej wersji

przeczytasz w 1 min.

Znacznie ulepszona wersja

VTX3D Radeon HD 7770 X-Edition karta graficzna zdjęcie opakowanie

VTX3D odświeżył kartę graficzną Radeon HD 7770 X-Edition. Nowy model został wyposażony w krótszą płytkę drukowaną, mniejsze chłodzenie i inny zestaw wyjść wideo.

Jeszcze przed wakacjami w ofercie firmy VTX3D pojawił się niereferencyjny akcelerator graficzny Radeon HD 7770 X-Edition. Producent postanowił jednak trochę zmodyfikować tą konstrukcję i wydał jej nową rewizję.

Nowy VTX3D Radeon HD 7770 X-Edition pracuje z trochę niższymi zegarami, a więc 1100 MHz dla układu graficznego i 5000 MHz dla pamięci. Na nieco krótszym laminacie zamontowano rdzeń Cape Verde XT z 640 procesorami strumieniowymi oraz 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowym interfejsie.

Chłodzeniem karty zajmuje się niewielki cooler, na który składa się aluminiowy radiator z promieniście rozłożonymi żeberkami oraz wentylator. Wcześniej monitor można było podłączyć do jednego złącza DVI, jednego HDMI i dwóch mini-DisplayPort, natomiast teraz udostępniono dwa wyjścia DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort. Do poprawnego działania wymagane jest podpięcie 6-pinowej wtyczki dodatkowego zasilania – producent zaleca tutaj wykorzystanie zasilacza o mocy co najmniej 450 W.

Specyfikacja karty graficznej VTX3D Radeon HD 7770 X-Edition:

 • procesor graficzny: Cape Verde XT
 • procesory strumieniowe: 640
 • taktowanie rdzenia: 1100 MHz
 • pamięć wideo: 1 GB GDDR5 128-bit
 • taktowanie pamięci: 5000 MHz
 • wyjścia wideo: 2x DVI, HDMI, Displayport
 • dodatkowe zasilanie: 6-pin

Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie nowa wersja pojawi się w sprzedaży.

VTX3D HD7770 X-Edition karta graficzna opakowanie zdjęcie
Starsza wersja karty VTX3D Radeon HD 7770 X-Edition

Źródło: VTX3D

Strefa Windows 8

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  6
  " VTX3D Radeon HD 7770 X-Edition pracuje z takimi samymi zegarami, a więc 1100 MHz dla układu graficznego"
  "taktowanie rdzenia: 1150 MHz" To w końcu 1100 czy 1150? Nie możemy się dziś zdecydować? ;)
  • avatar
   veteran97
   3
   jak dla mnie to wygląd obudowy chłodzenia znacznie lepszy w krótszej wersji, ciekawe jak z ceną, temperatury i głośnością. Cena tu gra najwyższy czynnik bo jak będzie droższa niż dłuższa wersja, to kupno Vertexa będzie nieopłacalne, bo za niewielką dopłatą można mieć Sapphire/Gigabyte/XFX
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Do małej obudowy w sam raz ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     obie są czerwone
     • avatar
      4estR
      -7
      Ciekawe jak z OC. Z doświadczenia wiem, że takie "krótsze" wersje mają mniejszy potencjał OC...
      • avatar
       Lightning
       -14
       To ja jeszcze dodatkowo proszę o info która z tych kart na zdjęciach to "nowy model" (domyślam się, że ta u góry).
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Te krótsze 7770 to pewnie odpowiedź AMD na 650/650ti.
        Szafir też puścił taki model.
        (..)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ma ktoś tą kartę w starszej wersji black edition? Jak jest z wydajnością w rozdzielczości 1650x1050 ?
         • avatar
          RexRX
          0
          Taka mała że nie będzie problemów z umieszczeniem no chyba że noobki się wezmą do roboty.
          • avatar
           Marcinpl25
           0
           Dobra mała ergonomiczna karta i chodź jestem za zielonymi od zawsze to myślę ,że znajdzie sporo odbiorców.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            ggg
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Dzisiaj,po trzech dniach nerwów i zmagań z kartą VERTEX HD777 1 GB x edition 1100/1250 MGH oraz nieprzespanej nocy odwiozłem ją sprzedawcy i zamieniłem na sapphire hd7770. Pierwszy problem to zawieszający się po kilkudziesięciu minutach gry w battlefielda 3 komputer i szary ekran.Pomagał tylko restart.Oczywiście zabawa ze sterownikami,przekopywanie internetu,porównywanie parametrów komputera,zasilacza itp. i przy okazji krótki kurs zasady funkcjonowania podzespołów w komputerze.Pomogło obniżenie taktowania GPU na 1000/1150 MGH.Firma podobno wypuściła drugą edycję z obniżonym taktowaniem,bo podkręcanie na żywca i przypalanie wysokim napięciem w celu podniesienia parametrów na marnych podzespołach się nie udało.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              . Druga sprawa to raniący uszy hałas wentylatora tego czerwonego cuda.W spoczynku w porządku,ale pograjcie 40 min w battlefielda 3...Wycie przypominające suszarkę lub odkurzacz.Do tego nagłe i gwałtowne rozpędzanie tego wentylatorka .. Nie jestem specjalnie przeczulony ale naprawdę miałem ochotę ją wyrzucić bo nie mogłem się skupić na grze. Problem próbowałem rozwiązać przy pomocy zablokowania wartości wentylatora na stałych 35 procentach bo wtedy hałas rzeczywiście nie przeszkadza.Rozwiązałem kłopot z szarymi ekranami to teraz doczekałem się zawieszeń na czarno,bo temp.przekraczała 70 stopni.I znowu pomagał tylko restart.Moim zdaniem producent powinien gratis dokładać chłodzenie od np.accelero,bo to co jest w standardzie to przegięcie pałki.Sprawdziłem w necie testy głośności [ niestety poniewczasie ] i w skali od 1 do 5 ,gdzie 1 to cisza pozwalająca spać przy kompie a 5 to uciążliwy hałas, vertex zajmuje zasłużone 5 miejsce.Także nie są to tylko moje "wydelikacone " uszy.Na podstawie tych testów wybrałem grafikę sapphire o parametrach 1000/1125. Różnica w klatkach to ok. minus pięć na niekorzyść sapphire [ mierzone orientacyjnie programem frag] ale i tak jest ich zawsze ponad 50 w największym zamieszaniu,wybuchach etc.na średnich ustawieniach.A teraz zawsze sobie ją mogę 'podkręcić" bo dzięki vertexowi wiem już jak .;.Nie warto kruszyć kopii o marne kilka klatek,których i tak nie można właściwie wykorzystać,bo zawiesza się komputer.Dla mnie ważniejsza jest CISZA,a sapphire jest właściwie bezszelestne w porównaniu z vtr.To jak przesiadka z trabanta do mercedesa.Sprzedawca spuścił oczy i kartę odłożył z powrotem na półeczkę,może trafi się znowu jakiś ignorant.Dodam jeszcze, że oczywiście na nowej karcie żadne kłopoty z zawieszeniami nie występują. Vertex ma też zalety,jest jednak przez chwilę wydajna ,ma czerwony kolor i bardzo ładne pudełko