• benchmark.pl
 • Gry
 • Wargaming przejmuje Gas Powered Games - twórcy World Of Tanks na fali
Gry

Wargaming przejmuje Gas Powered Games - twórcy World Of Tanks na fali

przeczytasz w 1 min.

Kolejni doświadczeni ludzie w zespole firmy Wargaming - Chris Taylor i jego firma Gas Powered Games przejęci przez twórcę gry World Of Tanks

Wargaming przejmuje Gas Powered Games

Wargaming, producent takich hitów jak między innymi World of Tanks, ma ostatnio bardzo dobrą passę i wygląda na to, że przynajmniej w najbliższym czasie się to nie zmieni.

Producent pochwalił się właśnie, że osiągnięte zostało porozumienie dotyczące przejęcia Gas Powered Games. Jeśli komukolwiek wydaje się to mało istotne, to wyjaśnić trzeba, że studio to ma w swoim dorobku kilka udanych projektów, do których zaliczyć trzeba m.in. Supreme Commander, a przed wszystkim Dungeon Siege.

Oznacza to, że szeregi Wargaming zasili zespół doświadczonych producentów z Chrisem Taylorem, prezesem i założycielem Gas Powered Games na czele. Oczywiście powinno wydatnie wzmocnić to Wargaming i pozwolić poważniej spoglądać w kierunku kolejnych platform sprzętowych.

„Dziedzictwo i estyma, jaką cieszy się Gas Powered Games jasno pokazuje, jak cenny jest Chris i jego ekipa dla naszej rodziny. Gas Powered Games mają ogromne doświadczenie w dostarczaniu gier klasy AAA i nie możemy się doczekać rozpoczęcia wspólnej pracy.” - Victor Kislyi, prezes firmy Wargaming

„Rozwój Wargamingu w ostatnich latach jest gigantyczny i cieszymy się bardzo, iż dołączamy do jednej z najszybciej rozwijających się firm growych na świecie. Jestem pewien, że nasze doświadczenie pomoże osiągnąć Wargamingowi jeszcze lepsze wyniki.” - Chris Taylor, prezes Gas Powered Games

Gas Powered Games logo

Warto dodać, że to nie pierwszy tego typu przypadek dotyczący Wargaming. Wcześniej przejęto Day 1 Studios i Big World Pty Ltd.

Źródło: monstervine, inf. prasowa

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kaalus
  4
  Niech zrobią Supreme Commander 3, tylko nie jakiś uproszczony konsolowy śmieć jak dwójka, tylko porządny na PC. Jedynka to najlepszy RTS jaki znam, pożera wszystkie crafty na śniadanie!
  • avatar
   obcypl
   2
   Oby za przejeciami była jakaś głębsza idea a nie tylko mania wielkości :)
   Sądzę, że docelowo będą chgcieli stworzyć coś co połączy zmagania na jednej mapie czołgów, samolotów i... no kurcze może i okrętów tylko co? wszystkie mapy przy plaży? ;-)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    na WoT nawet czołgi buchają już pięknym płomieniem ,przedtem tylko było palimy się z wozu i kłęby czarnego dymu ,to wymusza zakup gaśnicy najlepiej automatycznej za prawdziwe $ ,bo jak nie to po trafieniu krytycznym w silnik lub zbiornik paliwa widać jak się pali i ubywa powoli do zera poziom życia
    • avatar
     SoundsGreat
     1
     Niech zrobią porząne Dungeon Siege, tylko nie takie konsolowe gówno jak trójka. Przy Dwójce na PC spędziłem chyba tyle godzin co przy NeverWinter Nights i nigdy tej gry nie zapomnę.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      "producent takich hitów" chyba hitu, reszta ich produkcji to zabagnione strategie.
      Dla ciekawych tak wyglądał protoplasta wot https://www.youtube.com/watch?v=kDp7KVlOiwE.