Gry komputerowe

Znamy zwycięzców czwartego sezonu ligi Wargaming.net EU

przeczytasz w 1 min.

W ścisłym finale rywalizowało sześć najlepszych europejskich ekip. Starcia obserwowało 12 000 fanów eSportu.

Wargaming Schoolbus

12 000 fanów eSportu śledziło za pośrednictwem platformy Twitch rywalizację sześciu najlepszych drużyn podczas ścisłego finału czwartego europejskiego sezonu ligi Wargaming.net. To najlepiej pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszyła się impreza, która odbyła się w studiu ESL w Kolonii, gdzie o główną nagrodę walczyły ekipy Virtus.PRO, KAZNA, Schoolbus, CPLAY.TT, TCM oraz polski Evil Panda Squad.  

Najlepsza szóstka walczyła o główną nagrodę, która wyniosła aż 30 tysięcy euro. W stosunku 4-3 zwycięsko wyszła drużyna Schoolbus, która tym samym zdetronizowała ekipę Virtus.PRO, liderującą przez cały regularny sezon. Rosyjska ekipa musiała zadowolić się miejscem drugim i nagrodą 15 000 euro. Brązowy medal (i 9 000 euro) trafił do CPLAY.

Polakom z Evil Panda Squad niestety nie udało się stanąć na podium. Liczymy jednak na to, że powiedzie się już w przyszłym sezonie. Ten rozpocznie się jeszcze w tym roku i zwycięzcy będą drugimi reprezentantami Starego Kontynentu podczas Wielkich Finałów Wargaming.net w 2015 roku.

Źródło: Wargaming

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    Dla porównania regionalne finały LoLa (także na Twitch.tv) miały w porywach 350k widzów. Nawet niszowy Hearthstone zbiera około 30-40k. Nie umniejszając WoT, "duże zainteresowanie" jest mocno subiektywną opinią.