Laptopy

WD: szybki dysk nie tylko do laptopów

z dnia
Marcin | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Marcin
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeśli narzekasz na powolność swojego laptopa, to być może dobrym rozwiązaniem będzie rozejrzenie się za szybszym dyskiem. Western Digtial przedstawił szybki model dla komputerów przenośnych.

Nowy napęd może zmagazynować do 500 GB danych i został zaprojektowany z myślą o notebookach najwyższej klasy. Zdaniem producenta napędy mają być szybie, ciche i oszczędne - w wymiarze energetycznym.

Dysk WD pracuje z prędkością obrotową 7200 obr./min. i wyposażony został w  interfejs SATA 3 Gb/s oraz 16 MB pamięci podręcznej – parametry te sprawiać mają, że urządzenie jest pod względem wydajności porównywalne z dyskami do komputerów stacjonarnych. Dodatkowo dysk  wyposażono w system reagujący na upadek dysku (lub urządzenia, w którym się on znajduje). Taki wypadek jest automatycznie wykrywany przez czujnik upadania i w czasie krótszym niż 200 milisekund następuje zaparkowanie głowic. To zapobiega uszkodzeniu i utracie danych.

Cena dysku ma wynieść około 320 zł. Model zostanie objęty 5-letnią gwarancją.

Źródło: WD

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Dysk WD pracuje z prędkością obrotową 7200 obr./min. i wyposażony został w interfejs SATA 3 Gb/s oraz 16 MB pamięci podręcznej – parametry te sprawiać mają, że urządzenie jest pod względem wydajności porównywalne z dyskami do komputerów stacjonarnych

  Brawo ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Dobry kit połową sukcesu...
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam takiego blacka w notku, tyle że 320GB. Śmiga aż miło.
 • avatar
  hapima
  taa... SATA2, 7200obr i 16 MB cache to trochę za mało by pisać o szybkim dysku :/ nawet jeżeli tyczyło się to tylko samych obrotów... więcej konkretów.
 • avatar
  Konto usunięte
  WD i cisza? Nie wydaje mi się.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ten dysk to ma jakieś model?
 • avatar
  Konto usunięte
  niech zgadnę , pewnie chodzi o WD5000BEKT