Ciekawostki

WhatsApp wprowadza rozmowy głosowe

przeczytasz w 1 min.

Robi to jednak po cichu - ograniczone testy czy może niedopatrzenie?

WhatsApp

Właściciele mogącego pochwalić się przeszło 700-milionową bazą aktywnych użytkowników komunikatora WhatsApp robią wszystko co mogą, by jeszcze ten wynik poprawić. Zaledwie dwa tygodnie temu klient tej usługi trafił na pecety, dzięki czemu czatować możemy także z poziomu przeglądarki internetowej. Teraz aplikacja WhatsApp doczekała się nowej, wyczekiwanej przez wielu funkcji – wybrani użytkownicy mogą już za jej pośrednictwem rozmawiać głosowo.

Funkcja połączeń głosowych została wprowadzona do WhatsApp po cichu. Dlaczego? Ponieważ wygląda na to, że właściciele postanowili zorganizować testy z udziałem samych użytkowników – nie wszyscy bowiem otrzymali już nowe narzędzie. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jeden z forumowiczów Reddit (mieszkający w Indiach) opublikował screen przedstawiający tę właśnie funkcję. Następnie narzędzie to zaczęli zauważać kolejni Hindusi i teraz już możemy zobaczyć wideo pokazujące opcję w działaniu:

Jak widać na powyższym filmiku, funkcja zawiera wszystkie podstawowe opcje – podczas rozmowy głosowej możemy skorzystać z „głośnika” czy wyciszenia oraz powrócić do czatowania.

Według jednej wersji, Indie zostały wybrane na region testowy nowej funkcji i dlatego też to właśnie stamtąd napływają informacje i materiały. Inna natomiast zakłada, że rozmowy głosowe wcale nie miały się jeszcze ukazać i cała sytuacja jest wynikiem błędu lub niedopatrzenia. Jedno jest jednak pewne – nawet jeśli jeszcze nie teraz, to już wkrótce funkcja ta zostanie wprowadzona. A to chyba dobra wiadomość.

Źródło: TechSpot

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  1
  Jakby ktoś chciał przetestować to wystarczy root i terminal emulator w którym wklepujemy:

  su
  am start -n com.whatsapp/com.whatsapp.HomeActivity
  • avatar
   Kropeczka
   1
   A mogę nie skorzystać ( z tego programu) ???
   Rzadko korzystam z rozmów przez net ale Skype mi wystarcza...
   • avatar
    mielonka
    -1
    Co za wspaniała wiadomość. Z prostego i miłego w użyciu chatu zdobi się kobyła. Najpierw rozmowy głosowe, potem jeszcze płatne połączenia na komórki i stacjonarne, jakieś naklejki i inne badziewia. Będzie kolejny denny Viber. Dziękuję za takie usprawnienia
    • avatar
     Nalovp
     0
     Rozmowy głosowe ha ha ha
     Instalujesz LINE i masz wszystko....od siebie polecam imessage+facetime