Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie końcem serii - zobacz Ciri w akcji

z dnia 2015-05-04
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
27 komentarzy Dyskutuj z nami

Tęskniliście przez majowy weekend za wieściami dotyczącymi nowych przygód Geralta?

Wiedźmin 3: Dziki Gon gra

Tęskniliście przez majowy weekend za wieściami dotyczącymi gry Wiedźmin 3: Dziki Gon? Trochę się ich uzbierało, a więc jest o czym wspomnieć.

Po pierwsze po raz kolejny poruszony został temat kolejnych gier z tej serii. Dziki Gon ma być ostatnią z przygód Geralta, ale jednocześnie nie znaczy to, że za jakiś czas nie powrócimy do znanego i jakże lubianego świata. Dość jednoznacznie zasugerował to w ostatnim wywiadzie Jakub Szamałek.

"Myślę, że dobre historie muszą mieć swoje zakończenie. Nie można ciągnąć ich bez końca, a my czujemy, że Geralt miał tak niesamowitą przygodę, a jego losy są już tak długie i skomplikowane, że jest to dobry punkt aby myśleć o odpowiednim finale tej historii. Uniwersum Wiedźmina jest jednak tak duże, zawiera wiele NPC, wiele postaci i wiele miejsc, które jeszcze nie zostały pokazane. Tak więc możemy powrócić do niego w pewnym momencie... ale myślę, że jest to dobre miejsce aby cieszyć się emeryturą Geralta i spróbować czegoś nowego."

Coś nowego to głównie inny bohater. Być może już teraz producent przygotowuje na to graczy, ponieważ Wiedźmin 3: Dziki Gon umożliwi wcielenie się nie tylko w Geralta, ale także w Ciri. Do tej pory głównie o tym pisano, ale wreszcie pojawił się materiał pokazujący, jak Ciri wypada w walce.


Dowiedzieliśmy się również, że największym i najgroźniejszym przeciwnikiem w Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie wcale gryf. Damien Monnier, starszy projektant gry, ujawnił, że spodziewać można się potwora ponad 2 razy większego od wspomnianego skrzyżowania lwa z orłem. Na tę chwilę nie zaprezentowano jednak jego wyglądu. Zamiast tego na nowych obrazkach zobaczyć można kilka innych elementów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon gra konie

Wiedźmin 3: Dziki Gon gra las

Wiedźmin 3: Dziki Gon gra zwierzęta

Wiedźmin 3: Dziki Gon gra walka

Przypominamy, iż Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutować ma 19 maja.

Źródło: dsogaming, gamingbolt, youtube

marketplace

Komentarze

27
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cóż, to dobra wiadomość. Aczkolwiek będę tęsknić za Białym Wilkiem.
  Zaloguj się
  15
 • avatar
  Bardzo chętnie zobaczyłbym nową grę w uniwersum wiedźmina. Jednak wolałbym aby nowy cykl gier szedł bardziej w kierunku sandboxa. Tzn otwarty świat i gramy kim chcemy, niekoniecznie wiedźminem. Coś w stylu Elder Scrolls. Dlaczego akurat tak? Ponieważ ludzie kochają swobodę, dowolność bohatera, jego profesji i stylu grania w znaczący sposób podniosłaby chęć przejścia gry po raz kolejny, tym razem jako ktoś inny. Chętnie zostałbym najemnikiem dla jakiegoś władcy, czy spragnionym potęgi magiem. Wiem, że są inne gry dające taką możliwość ale tu chodzi o to aby było to możliwe właśnie w uniwersum wiedźmińskim!

  Dlatego całym sercem jestem za mega-sandboxem! :)
  Zaloguj się
  13
 • avatar
  Wiadomo, że takiego świata nie porzucą, ale to może tylko cieszyć :)
 • avatar
  I brawa Wydawca. Ma dobry towar, markowy.
  I co ma przestać zarabiać ? Niech się z tego zrobią gwiezdne wojny - 9 części (ale z jakością Wieśka)

  Ja kupię, jak jakość utrzymają, oni zarobią i zarobią na kolejny hit

  Tak trzymać !!!!

  A psy niech szczekają.....
 • avatar
  Wiadomo, aczkolwiek ciekawie by było gdybyśmy postanowili grać gnomem lub krasnoludem i wybrać wiedźmiński szlak :D
  Mogli by też dodać opcję grania Wampirem Wyższym jak Emiel Regis.
 • avatar
  News o Wiedźminie 3 to dobry news. Pewnie ogromnym dziełem jak i trudem byłoby odtworzenie choćby połowy mapy ze świata wiedźmina, ale ileż by to było zwiedzania, jeżdżenia, pływania i zabijania potworów, z czego nieprzyjemne może być tylko odparzenie tyłka od siodła Płotki.
 • avatar
  Wiem, że Ciri już dorosła, ale ja ją widzę jako małą dziewczynkę... Ciężko mi przyzwyczaić się do kobiecej Ciri (w książkach miałem podobnie). Chyba się wciągłem :)
 • avatar
  Ja na przykład chciałbym w kolejnych częściach zwiedzić cały Nilfgaard albo Zerrikanie
 • avatar
  Fajny pomysł, jak historia będzie ciekawa czyli taka jak w książce to oczywiście będzie można się skusić.

  Osobiście bym wolał żeby gra była pokazana ze strony innego wiedźmina z innej szkoły - Kota (choć ci byli mordercami do wynajęcia), Gryfa albo Węża żyjącego w cieniu Białego Wilka podróżującego po świecie, zachlanego, niedocenianego, zbierającego "mniej chlubne resztki" zleceń po Geralcie...
 • avatar
  Z czym może się kojarzyć stado owiec i spalone chaty???
  Czyżby Miałby być to SMOK? Bardzo interesujące :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Taki wampir byłby zbyt trudny do zbalansowania ;) Lepszym wyjściem by było pokazać, jak normalny człowiek staje się wiedźminem, tylko w tym wypadku by musieli cofnąć się w czasie, bo w obecnym czasie nikt nie wie, jak tworzyć nowych Wiedźminów, albo ta wiedza jest głęboko ukryta. Było nawet w książce, że mieli aparatury itp ale co z tego jak nie wiedzieli, jak się za to zabrać. To dawali tylko Ciri grzybki i napój, który wzmacniał organizm :)
 • avatar
  Gunwo widać na tym gejpleju.
 • avatar
  ja myślę że może większym potworem od gryfa będzie smok a wy jak myślicie :)
 • avatar
  Nie czepiam się :) Gra jest piękna i tak mi nie pójdzie ^^ Ale kurrrrczę !!! Czemu na każdym gameplayu panuje taka wichura ? :D Drzewa i trawy tak się bujają, że wygląda to mega komicznie i mnie razi w oczy, odbierając trochę klimat :D Do tego podczas takiej wichury włosy Geralta zazwyczaj spokojnie spływają mu po plecach/ramionach... Seems legit :D
 • avatar
  Czyżby miał się pojawić smok?
  Zaloguj się
 • avatar
  kto bogatemu zabroni?