• benchmark.pl
 • Gry
 • W zwiastunie Zabijając potwory z gry Wiedźmin 3 wystąpili prawdziwi aktorzy
Gry

W zwiastunie Zabijając potwory z gry Wiedźmin 3 wystąpili prawdziwi aktorzy

przeczytasz w 2 min.

Niedawno w sieci pojawił się zwiastun Zabijając potwory z gry Wiedźmin 3. Jak się okazuje do jego realizacji wykorzystano prawdziwych aktorów.

wiedźmin 3 dziki gon gra zwiastun aktorzy

Twórcy nadchodzącej wielkimi krokami polskiej megaprodukcji zatytułowanej Wiedźmin 3: Dziki Gon skupiają się nie tylko na produkcji samej gry, ale i również na jej promocji. Ostatnio mieliśmy możliwość zobaczyć zwiastun zatytułowany „Zabijając potwory”, jak się okazuje, do jego realizacji wykorzystano wizerunki prawdziwych aktorów.

Za realizację prezentowanego ostatnio zwiastuna gry Wiedźmin 3, odpowiedzialny był zespół Platige Image, który od wielu lat zajmuje się tworzeniem artystycznych projektów z dziedziny sztuki, filmu, edukacji czy ostatnio gier. Zespół był ostatnio odpowiedzialny także za prace nad klimatycznym zwiastunem innej gry CD Projekt Red, mianowicie Cyberpunk 2077.

Podobnie jak podczas realizacji zwiastuna gry Cyberpunk 2077, tak i podczas „kręcenia” materiału do Wiedźmina 3 wykorzystano wizerunek prawdziwych aktorów. Jak się okazuje, nie tworzono postaci od podstaw na wzór aktorów – jak to najczęściej się w takich przypadkach dzieje, lecz zastosowano zupełnie inną metodę.

wiedźmin 3 zabijając potwory zwiastun aktor marianna januszewicz

Tak samo, jak w Cyberpunku 2077 zastosowano technikę skanowania 3D, a więc niemalże „żywcem” przeniesiono w świat wirtualny prawdziwych aktorów. Do tego celu wykorzystano zestaw wielu lustrzanek, które wykonywały zdjęcia aktorów w 360 stopniach, a następnie na ich podstawie przygotowano wirtualny model.

wiedźmin 3 zwiastun zabijając potwory aktor grzegorz stelmaszewski

Jak zapewniali twórcy przy okazji realizacji zwiastuna do Cyberpunk 2077, wówczas udało im się w ten sposób przenieść całość postaci z wyłączeniem włosów, które musiały zostać przygotowane od podstaw komputerowo.

wiedźmin 3 zwiastun zabijając potwory aktor grzegorz kowalczyk

Podobnie było i tym razem, jak się okazuje przy produkcji zwiastuna do gry Wiedźmin 3, brało udział ponad 80 osób, a całym sztabem dyrygował nie kto inny jak Tomasz Bagiński. Według informacji zamieszczonych w serwisie wykop przez użytkownika bobek99, przy produkcji zwiastuna udział brała czwórka profesjonalnych aktorów, którzy użyczyli swojego wizerunku, a byli nimi: Marianna Januszkiewicz, Grzegorz Stelmaszewski, Grzegorz Kowalczyk oraz Robert Sikorski. Rzecz jasna w postać Geralta nie wcielił się żaden aktor.

wiedźmin 3 zwiastun zabijajac potwory aktor robert sikorski

Źródło: Wykop/bobek98, beefjack, thewitcher (foto)

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Platige Image - polski Pixar :)
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Pan Kowalczyk bardzo przypomina mi Pana Steva Buscemi.
   • avatar
    agnus
    4
    Powstaje klasa światowa. O ile jeszcze kiilka lat temu mogliśmy mieć kompleksy że nic w Polsce nie powstaje a jak powstaje to są to produkcje budżetowe (same praceowałem przy takich) to teraz.. dzięki CD Projekt RED czy Platige Image - jest powód do dumy.

    Patrząc na rendery i innowacyjną technologię - klasa.
    • avatar
     Szymon331
     3
     Nawet fajnie wiedzieć że te "postacie" naprawdę istnieją. To takie bardziej filmowe, szczególnie że to gra a nie film więc na te postacie będziemy mieli pewien "wpływ".
     • avatar
      Pioyer
      3
      mialem wrazenie ze juz gdzies widzialem ta twarz u tej dziewczyny
      • avatar
       eryk1310
       3
       trailery z wiedźmina zawsze robia wrazenie :)
       a ten jest epicki !
       • avatar
        StartX_pl
        -10
        No fajnie, ale po co sztucznie zwiększają koszty produkcji zatrudniając aktorów jakby modele mogły wyglądać jakkolwiek...?
        • avatar
         Konto usunięte
         -26
         Odwzorowanie twarzy nie jest najlepsze, ale tu nie o to chodzi.