Oprogramowanie

Wielki sojusz Opery i Microsoftu?

przeczytasz w 1 min.

Półtora roku temu było prawie pewne - Microsoft kupił sobie Operę. Jak to jednak z internetowymi plotkami bywa, to co pisemnie poświadczone, sfotografowane i potwierdzone przez sam Watykan często jest tylko wymysłem bardziej płodnych internautów.

I rzeczywiście, Opera utrzymała swą suwerenność, niemniej Microsoft potrafił się zdystansować od Internet Explorera i na swoje przyszłe poczynania patrzy nieco bardziej perspektywicznie. Być może właśnie dlatego Opera 10.60 "obklejona" jest  wyszukiwarką giganta z Redmond - Bingiem.

Przypominałoby to analogiczną sytuację mariażu Firefoxa z Google. Wprawdzie współpraca rozluźniła się nieco po tym jak internetowy potentat stworzył autorską przeglądarkę Chrome, niemniej nie jest tajemnicą, że lwia część dochodów Mozilla Foundation pochodzi właśnie z promocji najpopularniejszej wyszukiwarki świata.

Opera na przestrzeni lat zmieniała się w ogromnym stopniu. Przypomnijmy - początkowo była nawet płatna (w wersji darmowej wyświetlały się bannery) i chyba właśnie z tego powodu została wyprzedzona przez Mozillę/Firefoxa. Potem twórcy się zreflektowali, a ostatnio jakby odzyskują - bardzo powoli - udziały w rynku. Taki mariaż z Bingiem wizerunkowo z pewnością jej nie zaszkodzi, a może spowodować spory zastrzyk gotówki.

Źródło: Topnews

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  0
  Ja mam opere i widze dużo podobieństw z IE
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   jak porównujesz opere do internet explorera to normalnie dla mnie profanacja, IE to może Operze buty pucować
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    łała łiła co za wstęp ;-)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Opera robi się krowiasta - zaraz zacznie gotować.
     Żeby chodź można było ten cały badziew (nikomu nie potrzebny) - wylączyć! jak się bedzie chciało.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jak by kupił Mozille to by sie skończył problem z tymi jego dziadowskimi IExx...