Konsole do gier

Wii HD w 2011 roku

przeczytasz w 1 min.

Mimo, że Nintendo Wii wciąż sprzedaje się bardzo dobrze, japoński koncern już teraz myśli o następnej konsoli stacjonarnej. Prawdopodobnie pojawi się ona na rynku w 2011 roku i zostanie ochrzczona nazwą Wii HD. Nowa konsola będzie pierwszą zabawką Nintendo, przygotowaną na generowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości - podobnie, jak obecne PlayStation 3 i XBOX 360. Jednocześnie będzie kompatybilna wstecz ze „zwykłymi” Wii i ma być ich bezpośrednim następcą – to ruch, którego japoński koncern nie praktykował od czasów konsoli SNES.

Czy nowa zabawka będzie zawierała procesor IBM i układy graficzne ATI? Na razie jest zbyt wcześnie, aby spekulować na ten temat. Obie firmy podpisały z Nintendo umowę o współpracy do końca 2011 roku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w każdej chwili ją przedłużyły.

Póki co, Nintendo w tajemnicy prezentuje dopiero pierwsze koncepcje i projekty Wii HD wybranym developerom i dziennikarzom. Więcej szczegółów z oficjalnych źródeł poznamy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Radical
    0
    "Jednocześnie będzie kompatybilna wstecz ze „zwykłymi” Wii i ma być ich bezpośrednim następcą – to ruch, którego japoński koncern nie praktykował od czasów konsoli SNES." - a czy na wii nie chodzą przypadkiem gry z game cube? To samo z GBA i DS... hmmmm