Mobile

WiMP przestaje istnieć - zmienia się w TIDAL

przeczytasz w 1 min.

Komentarze o bliskich konotacjach TIDAL z WiMP były jak najbardziej słuszne. Długo na rozwój sytuacji czekać nie musieliśmy.

WiMP przestaje istnieć

Informowaliśmy wczoraj o polskiej premierze serwisu streamingowego TIDAL. Od razu pojawiły się komentarze o jego bliskich konotacjach z WiMP i były one jak najbardziej słuszne. Długo na rozwój sytuacji czekać nie musieliśmy.

TIDAL jest obecnie własnością Roc Nation, a więc przedsiębiorstwa rozrywkowego założonego przez Jay'a Z. Warto jednak pamiętać, że Roc Nation dysponujące ogromnymi zasobami finansowymi wykupiło nie tak dawno Aspiro i wszystkie należące do Szwedów usługi, w tym WiMP.

Po co zatem robić konkurencje samemu sobie? W tym przypadku nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ WiMP przestaje istnieć i jednocześnie zmienia się w TIDAL. Nowego konta na WiMP już nie założymy, co jest to jednoznaczne z jego powolnym uśmiercaniem i próbą przyciągnięcia jak największej liczby osób do nowszej usługi.

"Po ogromnym sukcesie wprowadzenia TIDALa na rynkach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz 20 innych krajach, postanowiliśmy zmienić WiMP w TIDAL. Od tej pory nie będzie już możliwości stworzenia nowego konta w WiMP."

TIDAL screen

Wydaje się, że Spotify może znaleźć się teraz w sporych tarapatach. TIDAL zdaje się mieć przewagę nie tylko w zakresie jakości dźwięku (bezstratne pliki FLAC), ale dodatkowo dysponować ogromnym potencjałem reklamowym. Samo nazwisko Jay'a Z znaczy w branży muzycznej bardzo wiele, a Roc Nation ma podpisane kontrakty także z innymi gwiazdami - Rihanna, Beyonce, Kylie Minogue to tylko niektóre z nich.

Zamierzacie skorzystać z oferty TIDAL?

Źródło: wimp

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Aphex!!!
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ciekawe, jak to się przełoży na internetowe pakiety w T-Mobile, w których ma się dostęp do Wimpa :) Dadzą dostęp do Tidala, czy wzorem prawdziwego polskiego operatora, sprzedają coś, czego nie ma :D
   • avatar
    1
    Jakość dźwięku we FLAC'ach jest świetna, a wybór wykonawców/albumów już w tej chwili bardzo szeroki. Wiele starszych utworów jest remasterowanych.
    • avatar
     Wasek
     1
     Jestem ciekawy co Play z tym zrobi. Czy zrobi transfer użytkowników do Tidal i czy zmienią się ceny. Teraz Play ma tylko pakiet WiMP za 20 zł. Fajnie gdyby podczas zmiany był do wyboru pakiet MP3 lub HiFi.
     • avatar
      Finear
      1
      w tej chwili korzystam z deezer bo mam w ramach abonamentu Orange wiec raczej nie zmienie o ile nie okaże sie ze tidal posiada większą bibliotekę "niszowych" labeli typu monstercat
      • avatar
       itekiti
       1
       Ja tam zostaje przy spotify. Mam abonament rodzinny i za 30 zl konta premium mają 2 osoby.
       • avatar
        Dideq
        1
        Tak naprawdę to WiMP zmienił nazwę. Nawet konto mi zostało. :) Nie znalazłem również apki na desktopa, tylko Android i iOS. A PCtowcy mogą sobie słuchać HiFi tylko na Chromie. :D
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Szczerzę mówiąc, wolę zostać przy Spotify, 320kbps jest dla mnie wystarczającą jakością. Co prawda ostatnie aktualizacje pogorszyły przejrzystość interfejsu, mimo to nie przestanę z niego korzystać. Dzięki Spotify odkryłem wiele fajnych zespołów i wciąż odkrywam nowe. W Tidalu tej funkcji chyba nie ma.
         • avatar
          stalkerpl
          -4
          jak nie znajdę w tym serwisie kolędy " Wśród nocnej ciszy" w autorskim wykonaniu Donalda Tuska to nie mam zamiaru zakładać tam konta na stałe
          • avatar
           Kadzidło
           0
           jesli dobra apke na pc maja to przejde ze spotify, ostatnie updaty na spotify zniechecily mnie do dalszego uzywania tego serwisu