Systemy operacyjne

Windows 10 Mobile będzie wymagał określonej ilości pamięci wewnętrznej

przeczytasz w 1 min.

Miało być pięknie, ale ostatecznie niektórzy mogą być nieco zawiedzeni.

Windows 10 Mobile

Miało być pięknie, ale ostatecznie niektórzy mogą być nieco zawiedzeni. Poszerza się bowiem grono smartfonów, na które jednak nie zawita wyczekiwany Windows 10 Mobile.

Początkowo usilnie twierdzono, że nowy system pojawi się na wszystkich smartfonach z rodziny Lumia, a także sporej części modeli innych producentów, których pracę nadzoruje obecnie Windows Phone 8.1. Nie kolidowały z tym zaprezentowane wymagania sprzętowe Windows 10 Mobile, które jednak zdają sie ulegać drobnej, aczkolwiek istotnej korekcie.

Docierają do nas bowiem zapisy, iż aktualizacja systemu ma być możliwa jedynie na tych smartfonach, które oferują minimum 8 GB pamięci wewnętrznej. Przypomnieć trzeba, że wcześniej mówiło się o połowie tej wartości i nie jest tajemnicą, że grono potencjalnych odbiorców Windows 10 Mobile może się na skutek takiej zmiany nieco uszczuplić.

Jeśli informacje te rzeczywiście się sprawdzą to brak aktualizacji najbardziej odczuwalny będzie na modelu Lumia 530, który może pochwalić się ponad 5,5% udziałów na rynku smartfonów z mobilnymi okienkami. Niezadowoleni będą jednak wszyscy ci, którzy na Windows 10 Mobile już się nastawili, a ostatecznie mogą obejść się smakiem.

Windows 10 Mobile wymagania

Źródło: wmpoweruser, microsoftportal

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  endrju_82
  1
  Ostatnio przesiadłem się na Lumię 640 LTE i czekam na aktualizację bardzo niecierpliwie :-)
  • avatar
   marekxdx
   1
   Jeżeli win10 mobile miałby prawie wszystkie aplikacje z androida, to będzie to system idealny. No ale zobaczymy jak to będzie z tą projektem Astoria.
   • avatar
    Konto usunięte
    -3
    Windows 10 przepadnie jak Vista.. dużo obiecali a w praniu wychodzi, że jednak nie do końca zrozumielismy co do nas mówili.... chcieli ludzi kupić darmowym systemem... nie ma nic za darmo...
    • avatar
     mpsk2
     0
     Lumia 520 raczej się nie załapie, heh
     • avatar
      t800mm
      0
      Szkoda że oficjalnie nie będzie WP10 na HTC 8X.. Ale dla chcącego nic trudnego...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Mój smartfon z Windows Phone ma 1 GB Ram, 2 rdzenie 1.50 Ghz, 16 GB pamięci wewnętrznej a i tak nie dostanie oficjalinie Windows 10! Powód bo to Samsung Ativ!!!
       Może ktoś wymyśli sposób na wgranie Windows 10, bo nawet na 8.1 się nie załapałem i musiałem wgrywać go samemu.