Smartfony

Windows 10 pojawi się na wszystkich smartfonach Lumia z WP 8 i 8.1

przeczytasz w 1 min.

To informacja bardzo ważna, ponieważ zapowiadanych jest wiele zmian i nowych funkcji.

Windows 10 Nokia Lumia

Można spierać się o to, który mobilny system operacyjny oferuje najwięcej. Jeśli chodzi jednak o kwestię aktualizacji to w tym przypadku zdecydowanie najlepiej wypada Windows Phone. Jeśli ktoś miał co do tego wątpliwości to Microsoft właśnie je chyba rozwiewa.

Rynek mobilny zainteresowany jest obecnie tym, które smartfony otrzymają Androida 5.0 Lollipop. Nie wiadomo jeszcze ile ich będzie, ale z pewnością nie należy spodziewać się, że nowa wersja platformy z logo zielonego robota zadebiutuje na starszych i słabszych modelach. Tego typu problemów nie mają i nie będą mieli właściciele smartfonów Lumia.

Microsoft zapowiedział właśnie, iż wszystkie modele Nokia Lumia oraz Microsoft Lumia pracujące pod kontrolą mobilnych okienek w wersji 8 lub 8.1 zostaną zaktualizowane do Windows 10. To informacja bardzo ważna, ponieważ zapowiadanych jest wiele zmian i nowych funkcji, z których, jak się teraz okazuje, cieszyć będą mogły się nawet osoby korzystające z tanich modeli takich jak Lumia 520.

"Windows 10 będzie dostępy na wszystkich smartfonach Lumia z Windows Phone 8 i 8.1 :) W przyszłości wydamy też zupełnie nowe modele z nadchodzącą wersją systemu!"

Pozostaje czekać tylko na pojawienie się systemu Windows 10 i zapowiedź dokładnych dat wydania aktualizacji na smartfony.

Źródło: windowscentral, phonearena

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotrek8x
  9
  Jeszcze nie dostałem WP7.8 na moją 3310, a tu już 10. Co za niekompetencja!
  • avatar
   SowaSS
   8
   Podoba mi się co ostatnio Microsoft robi, najpierw Open Source .NET, a teraz ogłasza aktualizacje dla wszystkich modeli Lumiaz WP 8/8.1, a nie jak co po niektórzy, tylko dla swoich flagowców.
   • avatar
    Hedrox
    4
    Wiele androidów nie doczekuje się żadnych aktualizacji już nie mówiąc o tak długim wsparciu jak Lumii 920 i 820. Najlepszy system na smartfony i tyle. Reszta może się tylko uczyć.
    • avatar
     Sander Cohen
     0
     Moja Nokia Lumia 920 juz czeka :-)
     Bardzo dziekuje, mimo ze wiem ze nie jest to podyktowane czysta dobrocia serca Microsoftu. Free is free.
     • avatar
      krzysiek
      -8
      Pięknie pięknie.
      Choć ja bym wolał by w końcu zaktualizowali aplikacje poczty. Bo ta co jest nie daje powiadomień o nowej poczcie w folderach.

      Ale co tam zwalony klient poczty nikogo nie obchodzi. Nie jest to coś czym można się chwalić w przeciwieństwie to takiego apdejtu...
      • avatar
       Konto usunięte
       -13
       Ja jeszcze [email protected] nie dostałem updata do 8.1 na htc 8s. A ci już zapowiadają 10
       • avatar
        Author
        -24
        Ja jeszcze nie dostałem 8 na Lumie 800 a oni taka kłamliwą propagandę sieją, że wszyscy 10 dostaną co za oportunistyczne ziemniakopastuchy.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         no nigdy bym się tego po MS nie spodziewał że na lumie wepchnie winphone10 :P

         chociaż fakt. uwolnienie .NET to bardzo interesujący ruch ze strony MS. tym bardziej, że .NET jest bardziej dla serwerów niż klientów, a co jest na serwerze to już nie jest tak istotne, i nie ma tu takiego windowsowego palika do którego jest uwiązany user na desktopie.
         • avatar
          Vieworld
          0
          moją 925 dostanę w styczniu.. i do tego jeszcze w przyszłym roku dostanę win10.. no normalnie żyć nie umierać :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Jeśli windows jest taki łaskawy dla swoich klientów to dlaczego moja L800 nie doczekała się aktualizacji do wp8. Telefon nie był na pewno z niskiej półki cenowej w momencie swoich narodzin i klienci oczekiwali jakiegoś wsparcia przez producenta.