Systemy operacyjne

Windows 10 miesiąc po premierze - znamy oficjalną (imponującą) liczbę aktywacji

przeczytasz w 1 min.

Ponad 75 milionów urządzeń, na które już teraz zawitała „dziesiątka”.

Windows 10

Za dwa dni minie równy miesiąc od premiery systemu Windows 10. Chociaż pojawiło się już sporo doniesień sugerujących bardzo duże zainteresowanie to sam producent nie decydował się ich potwierdzać. Wreszcie zabrał jednak w tej sprawie głos.

Yusuf Mehdi, wiceprezes Windows and Devices Group w firmie Microsoft, ujawnił oficjalną liczbę aktywacji Windows 10. Wynik może robić spore wrażenie, ponieważ mówimy tutaj o ponad 75 milionach urządzeń, na których pojawiła się „dziesiątka”.

Przyczynili się do tego użytkownicy z aż 192 państw, co z kolei potwierdza, jak bardzo zależało producentowi na globalnej premierze i jednoczesnym udostępnieniu systemu niemal na całym świecie.

Co ciekawe, wspomniano o aż 90 000 różnych modelach komputerów i tabletów, na jakie Windows 10 zawitał, wśród których znajdować mają się urządzenia już dość stare, bo z 2007 roku.

Czemu Windows 10 zawdzięcza tak duże zainteresowanie? Nowe funkcje to jedno, ale nie można zapominać o zakrojonej na szeroką skalę kampanii marketingowej oraz darmowych aktualizacjach, które ostatnio szeroko opisywaliśmy.


Pamiętajcie, że wszystkie nasze publikacje związane z omawianym systemem, w tym także pierwsze porady dotyczące wybranych kwestii, znajdziecie w naszej strefie Windows 10.

Źródło: blogs.windows, trustedreviews

Komentarze

60
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Atak-Snajpera
  27
  NSA już imprezuje z tego powodu.
  • avatar
   AndreoKomp
   18
   Za darmo to ludzie biorą nawet to czego nie potrzebują.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Windows 10 NSA Free Carrot Edition
    • avatar
     Faflucy
     2
     Zainstalowałem, zobaczyłem, wróciłem tyle mogę powiedzieć nie podoba mi się ta dziesiątka pod wieloma względami i dlatego wróciłem do windows 7. Denerwujące jest to że kiedyś będę musiał zainstalować 10 z powodu braku DX12 na Win 7 bo lubię sobie pograć.
     • avatar
      michael85
      2
      Miałem na laptopie 2 tygodnie ale kiedy wyszły na jaw szpiegoskie zapędy MS, Windows 10 poszedł w diabły! Dzięki Ci Boże za Ghosta :)
      • avatar
       dezmont
       1
       Hahaha dobre sobie... a znacie liczbę osób które wróciły do poprzedniego systemu?
       • avatar
        zajeBEASTY
        -1
        Wspaniały system, jak czytałem w internecie bardzo dobrze zabezpieczony. Cenię sobie prywatność, dlatego Windows 10 to dla mnie strzał w 10!
        • avatar
         Detrioux
         -2
         Błagam was. Płaczecie bo was Micro$oft szpieguje. Powyłaczajcie wszystko w opcjach prywatności, wszystkie M$ aplikacje w tle, wyłączcie prawo do zdalnej pomocy w systemie, uzyjcie pliku hosts by przekierować DNS'y M$ na IP 0.0.0.0 i wszystko gra. Windows Update działa nadal a mi nic nie szpieguje.
         Co do DNS'ów jest tego pełno w necie.
         • avatar
          Dudzio993
          -18
          Nie ważne ile osób wróciło na starsze systemy, ważne ile osób zainteresowała sama polityka darmowej aktualizacji :) (Do zamierzających pisać brednie o ilości powrotów do starszych systemów).
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Cały czas gnębią komunikatami o rezerwacjach darmowej 10. Puki co ja na żadnym jej nie mam. Z czasem przejdę. Ale za wcześnie bawić się w beta testera.
           • avatar
            Subvoice
            0
            Można odjąć moje dwie - powrót po miesiącu do siódemki :) Z ulgą...
            • avatar
             tjindy
             0
             Windows 10 to piękny keylogger :)
             http://technogadzet.pl/2015/08/26/windows-10-rejestruje-wszystko-co-piszemy/

             Nie wszystko da się w nim wyłączyć.
             • avatar
              Andari
              0
              win 10 ssie... dzisiaj logując sie dos systemu miałem logon process terminated i bsod... na win 8.1 takich cyrków nie było...