Systemy operacyjne

Nowości w Windows 11. Zainstaluj Moment 3

przeczytasz w 1 min.

Moment 3 to nazwa najnowszej aktualizacji systemu Windows 11. Nie jest to aktualizacja obowiązkowa, ale zalecana – jak najbardziej.

Jest już dostępna do pobrania nowa kompilacja Windows 11 oznaczona jako KB5026446. Możesz też spotkać się z nazwą Moment 3. Jest to kolejna aktualizacja wzbogacająca o nowe funkcje i upiększająca najnowszy system operacyjny Microsoftu. Instalacja jest opcjonalna. 

Jak zaktualizować Windows 11 (Moment 3)?

Włącz Ustawienia systemu Windows 11, a następnie w sekcji „Windows Update” wyszukaj dostępne aktualizacje i ręcznie pobierz paczkę KB5026446 – w ten sposób na twoim komputerze pojawi się Moment 3. 

Nowości w Windows 11 – co przynosi Moment 3?

A dlaczego warto zdecydować się na aktualizację? Cóż, powodów jest co najmniej kilka. Dwie najważniejsze nowości to rozszerzony (o trzecią kolumnę) panel widżetów oraz możliwość szybkiego kopiowania i wklejania kodów zabezpieczających (z powiadomień) przy uwierzytelnianiu dwuetapowym. 

Windows 11 kod 2FA

Co jeszcze nowa aktualizacja ma do zaoferowania? Między innymi: 

 • dodatkowe ostrzeżenia przed phishingiem, 
 • ikona statusu VPN w zasobniku systemowym,
 • sekcja ustawień poświęcona USB4, 
 • możliwość wyświetlania sekund w systemowym zegarze, 
 • przyspieszone wyszukiwanie ustawień, 
 • adaptacyjna kontrola jasności w obu trybach zasilania. 

Na koniec przypomnijmy, że poprzednia aktualizacja z tej serii – Moment 2 – przyniosła szereg nowości, takich jak sztuczna inteligencja na pasku zadań, karty w Notatniku czy obsługa iPhone'ów w aplikacji Phone Link. 

Źródło: XDA Developers

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  youkai20
  0
  Po aktualizacji po kliknięciu na datę i zegar na pasku (chciałem zobaczyć jak wyświetla te całe sekundy) wszystko mi się tam zmieniło na „azjatyckie krzaczki” (lol) jakby region ustawił się na Japonię czy ChRL, choć jest ciągle Polska. Takie to „dopracowane” aktualizacje wydaje Microsoft.
  • avatar
   deseczka
   0
   *możliwość wyświetlania sekund w systemowym zegarze - dobra kupili mnie, nie będę musiał codziennie klikać zegarka aby widzieć za ile sekund mogę się wylogować z pracy zdalnej :-D