Systemy operacyjne

Windows 7: będzie wersja rodzinna!

przeczytasz w 1 min.

Niedawno informowaliśmy o tym, że analitycy krytykują ceny uaktualnień Windows 7. W tekście wspomnieliśmy także, że Microsoft mógłby przygotować "rodzinną" wersję systemu Windows 7. Okazuje się, że tak się stanie.

Maksymalnie 3 użytkowników będzie mogło używać jednej kopii Windows 7, ale tylko jeśli chodzi o edycję Home Premium.

Dodatkowo system będzie musiał pozostać w rodzinie. O co chodzi? Z Windows 7 będą mogły korzystać 3 osoby tylko wtedy, gdy zostanie on zainstalowany na komputerach znajdujących się w jednym gospodarstwie domowym i będzie używany wyłącznie przez osoby, które w nim mieszkają.

Zainstaluj i pobierz za darmo Windows 7

Trzeba przyznać, że jest to nieco kontrowersyjne podejście do tematu, ale ważne, że Microsoft zamierza wprowadzić tego typu zniżki.

Ceny nie zostały jeszcze podane. Pewne jest jednak, że wiele rodzin będzie mogło taniej nabyć Windows 7.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darek11
  0
  ciekawe, obejrzymy jak to wyjdzie
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   a ja tylko czekam na windows 7 professional na MSDN AA ;) www.elka.pw.edu.pl
   • avatar
    pranky
    0
    Bardzo ciekawy pomysł. Tylko jak potraktują go na laptopach które raz są w gospodarstwie a raz ich nie ma...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie bójcie nic nasz kochany M$ jeszcze wymyśli jak zrobić w jajo i się obłowić tak aby dwie strony były zadowolone a tylko jedna na tym zyskała ;p zaraz pewnie będzie ograniczenie typu dziecko korzystające z rodzinnej licencji będzie musiało mieć poniżej 18 lat i żywić się obiadkiem mamusi. Kiedy przyjdzie kontrola niedługo będą sprawdzać kto ci prał skarpetki żeby stwierdzić czy masz legalną windę. xD
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Hehehe kontrola? Ciekawe kto to bedzie sprawdzał. Jak ktoś ma dynamicznie przydzielane IP i kompy w różnych sieciach, np. jeden Neo, drugi wifi z hot spotu ze sklepu obok a trzeci z Orange? To już nie bezie te same IP na trzech kompach mimo, że kompy w jednym gospodarstwie domowym.
      Wątpię, aby MS prosił policję w Polse o sprawdzanie tego typu rzeczy. A jesli już to gliniarz przyjdzie, pokaże mu się oryginalne pudełko z W7 i już. Znając mentalność policji na tym by się skończyło.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       tylko nie wiem po co M$ robi tyle wersji Siódemki
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A ja mam takie głupie pytanie: są 3 kompy w domu, jeden z 4GB, na którym chce się zainstalować wersję 64bit, jeden starszy, z 1GB Ramu. Pewnie trzeba będzie zdecydować się albo na 64bit na wszystkich 3 kompach albo 32bit na wszystkich?