Telefony

Windows Phone 7 "napisze" SMS-a głosem

przeczytasz w 1 min.

Windows Phone 7 z całą pewnością nie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka i należą do nich: krótki czas, który upłynął od premiery, mało dostępnych aplikacji w porównaniu z systemami konkurencji oraz niska funkcjonalność. Ostatnia wada ma zniknąć niebawem.

Warto przeczytać:
Windows Phone 7 też nas szpieguje

Wszyscy developerzy z niecierpliwością czekają na aktualizację Windows Phone 7 do wersji Mango. Jednak nie tylko oni będą z niej zadowoleni, gdyż Microsoft zdecydował się wprowadzić kilka ciekawych funkcji, które powinny spodobać się większości użytkowników.

Pierwsza z nich to Bing Audio, która pozwoli wyszukiwarce znaleźć piosenkę i zaproponować kupienie jej przez Zune. Kolejna to Bing Vision, dzięki której będziemy mogli odczytywać kody kreskowe, rozpoznawać daną osobę oraz korzystać z rzeczywistości rozszerzonej. Następna nowość to możliwość wydawania poleceń głosowych w aplikacjach takich jak Bing Maps czy Zune. Ostatnia, ale jednocześnie najciekawsza innowacja to możliwość głosowego wprowadzania SMS-ów bez użycia palców. Pamiętajcie jednak, że są to niepotwierdzone informacje, które mogą ulec zmianie.

Jak widać, Microsoft ze swoim Windows Phone 7 nie stoi w miejscu i ciągle dba o to, by jego produkt nadgonił konkurencję. Myślicie, że uda się dogonić Androida i iOS?

Źródło: Engadget

 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maciek1o3s
  0
  Android ma to już od dawna ...
  • avatar
   Loofah
   0
   Android ma to od dawna, a dodatkowo działą to wyśmienicie - nie mówię jakoś swietnie poprawnie, a na kilkanaście zdań popełnił tylko jeden błąd. Choć przyznam głupio się czuję tak "mówiąc" SMS a dodatkowo niezbyt mam czas na zastanowienie się. Nie rouzmiem w tym wszystkim jednego - jaka sensacja w tym ze ktoś wprowadza coś co jest od lat u konkurencji? Czyżby WP7 miałbyć drugim iOSem gdzie też takie "nowinki" były pisane w osobnych newsach?
   • avatar
    q23main
    0
    Cóż nie ma się co dziwić marketingowcom Micro$oftu.. Jak się ma słąbe oprogramowanie to trzeba nadrabiać reklamą. Nawet jeśli większość z nas - trzymających rękę (mniej lub bardziej) na pulsie "świata mobilnego" patrzy na takiego njusa z pożałowaniem, to na pewno część szarej masy to łyknie.

    Tak na marginesie, ostatnio widziałem informację o tym jak to M$ martwi się malejącą popularnością Internet Explorera..... Heloł!.. :)
    Czyżby nastały czasy gdzie lepsze oprogramowanie wygrywa z gorszym ale bardziej nagłośnionym?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Krytykom chciałbym przypomnieć, że WIn Phone jest na rynku od kilku miesięcy. Porównując ten system do ANdroida, czy iOS po pierwszych miesiącach tamtych systemów, okazuje się, że WInPhone jest w lepszym stanie, niż tamte.