Telefony

Windows Phone 8: zakrzywiona ergonomiczna klawiatura ekranowa obslugiwana kciukiem

przeczytasz w 1 min.

Czy przyspieszy i ułatwi pisanie?

Mobilny system operacyjny Windows Phone 8 zapowiada się naprawdę interesująco. Najnowsze doniesienia, a właściwie wycieki, sugerują niemałą rewolucję – zupełnie nowy system klawiatury ekranowej.

Do sieci wyciekło zdjęcie z Microsoft Research, na którym zaprezentowana została innowacyjna klawiatura QWERTY na ekranie smartfona HTC Trophy. Choć na jej temat niewiele jak dotąd wiadomo, już sama ta fotografia zapowiada, że jest to coś naprawdę interesującego.

Windows Phone 8 prezentacja systemu operacyjnego

Otóż najnowszy pomysł firmy Microsoft to klawiatura ekranowa, która jest nieco przekrzywiona w taki sposób, by lepiej dostosować się do pisania jednym palcem (kciukiem). Sposób ten jest coraz powszechniejszy wśród użytkowników smartfonów, a który dziś często jest przyczyną wielu literówek w wiadomościach.

Samo wykrzywienie to jednak nie wszystko. Nowa klawiatura ekranowa miałaby też być podzielona na bloki z poszczególnymi znakami (po 3 lub 4), podobnie, jak znane jest to z telefonów z klasyczną, fizyczną klawiaturą. Z tą różnicą jednak, że w przeciwieństwie do tamtej – tutaj znaki nie byłyby ustawione alfabetycznie, lecz zgodnie z układem QWERTY. 

Windows Phone 8 klawiatura ekranowa

Choć tak naprawdę nie wiadomo jeszcze czy w ogóle klawiatura ta zadebiutuje w smartfonach z systemem Microsoftu, koncepcja wydaje się dość interesująca, a entuzjazm, z jakim pomysł ten spotkał się w Internecie z pewnością da gigantowi do myślenia i prawdopodobnie zobaczymy ją w mobilnej „ósemce”. Co więcej, według spekulacji serwisu WMPoweruser taka klawiatura może pojawić się już w Windows Phone 7.8.

Przypomnijmy, że Windows Phone 8 zadebiutować ma na rynku jeszcze w tym roku, będąc systemem operacyjnych smartfonów takich firm, jak Nokia, Samsung, Huawei oraz HTC.
 

Więcej o systemie Windows Phone:

Źródło: Pocket-lint, Newspaper 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stud3nt
  8
  Spokojnie, Apple już poleciało do urzędu patentowego.
  • avatar
   necro
   7
   Pomysł ciekawy i nowatorski, ale rzeczywistość zweryfikuje to ;>
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Microsoft przenosi na smartfona swoją ergonomiczną klawiaturę? Rewelacja - chyba jedna z najwygodniejszych klawiatur jaką miałem, niestety była na membranach, więc po roku padła. Ech, gdyby wydali jej reedycję na cherry mx-blue to byłaby to rzecz idealna
    • avatar
     kapa98
     0
     Pomysł udostępniania takiej klawiatury użytkownikowi jest dość ciekawy, ponieważ może ona poprawić szybkość i jakość (czyt. poprawność językową)pisania wiadomości. Szkoda jednak tylko, że zostanie ona oficjalnie wykorzystana w systemach Windows, a nie na przykład na Androidzie, bo miała by szersze grono odbiorców, a projekt jak wcześniej napisałem jest bardzo ciekawy.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Pomysl mi sie podoba no ale to rozwiazanie jest nie dla mnie. Jestem praworeczny ale telefon obsluguje tylko lewa reka a ta klawiatura ekranowa jest zrobiona pod prawa reke, chyba ze bedzie mozliwosc zmiany polozenia