Karty graficzne

GeForce 8800 GT tańszy od Radeona HD 3870

przeczytasz w 0 min.

Jak pamiętamy, główną zaletą Radeona HD 3870, poza wyższością technologiczną w postaci obsługi DirectX 10.1, miała być jego bardzo atrakcyjna cena w stosunku do konkurencji. Jeśli bowiem wziąć pod uwagę wydajność i problemy ze sterownikami, karta ATI wypadała nieco gorzej. Doszło jednak do tego, że 8800 GT można kupić taniej niż HD 3870 – co prawda na razie dotyczy to Tajwanu, ale nie jest wykluczone, iż ten trend rozszerzy się na inne części świata. Prawdopodobnie ATI będzie wówczas zmuszona do dalszego cięcia cen swoich kart, co naturalnie przyniesie tylko dodatkowe korzyści użytkownikom, którzy nie będą musieli płacić ton pieniędzy, aby pograć sobie w miarę płynnie w najnowsze gry przy wysokim poziomie detali.

Pewnie interesują Was ceny? Oto one – 8800GT sprzedawany był na Tajwanie za 177.50 Euro, podczas gdy HD 3870 kosztował 179.50. Niby drobna różnica, ale w tym przypadku trend (szybciej spadająca cena rozwiązania NVIDII) jest ważniejszy od aktualnych cen.


Na koniec pozostaje życzyć sobie, aby w 2008 roku mainstreamowe karty graficzne, zarówno od NVIDII, jak i od ATI, były nie tylko atrakcyjne cenowo, ale również bardzo wydajne.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login