Akcesoria

Wirtualne przymierzalnie z Kinect w Topshop

przeczytasz w 1 min.

W sklepach sieci Topshop w Moskwie pojawiły się wirtualne przymierzalnie AR Door, wykorzystujące stworzoną przez Microsoft technologię Kinect.

Zakup odzieży to zazwyczaj zadanie niezwykle czasochłonne i męczące. Gdy po wielu godzinach poszukiwań pożądane stroje zostaną zlokalizowane, rodzi się konieczność sprawdzenia, który z nich leży najlepiej. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu zaproponowanemu przez AR Door możliwe stało się przymierzanie nowych ubrań bez zdejmowania starych.

Nowa aplikacja wykorzystuje technologię Kinect (prezentacja na materiale wideo znajdującym się poniżej), opracowaną przez korporację Microsoft. By skorzystać z wirtualnej przebieralni wystarczy stanąć przed znajdującym się wewnątrz sklepu odzieżowego ekranem i przy pomocy prostych gestów wybrać pasujący strój. System nakłada wirtualny ubiór na ten noszony w rzeczywistości przez klientkę lub klienta.  

 

 

Działanie stworzonych przez AR Door przymierzalni nie jest dopracowane do perfekcji. Ubrania 3D nie dopasowują się idealnie do każdej sylwetki. Dla systemu nie została także stworzona opcja zmiany rozmiaru oglądanych strojów. Inną wadą jest brak prywatności podczas przymierzania.

Jest to jednak przyszłościowe rozwiązanie. Jeśli zostanie udoskonalone, zdecydowanie ułatwi dokonywanie odzieżowych zakupów wszystkim pragnącym oszczędzić czas klientom. Mamy nadzieję, że niedługo aplikacje tego typu będą wykorzystywane przez strony internetowe firm odzieżowych. A czy może ktoś z czytelników chciałby mieć możliwość "przymierzania" nowych strojów bez wychodzenia z domu?
 

Więcej o technologii Kinect:

Źródło: HUFFPOST TECH

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Siderion
  0
  No idealna przymierzalnia, jakby oteksturowane kartony zakładały ;)
  Zabrakło jeszcze jakiegoś PhysXa czy Havoka dla tych ciuchów.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Pierwszy raz i u ruskich? niedoczekanie
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Faktycznie jak na razie to fail, koszmarnie źle to wygląda i nie wiem czy to kinekt jest taki kiepski w rozpoznawaniu ruchiów? Bo widać, że dana osoba już nie trzymała ręki w miejscu strzałki a ciuchy i tak zmieniały się dalej same...
    • avatar
     Stork
     0
     Gostek na filmiku wygrał..
     Jeszcze ta skamieniała twarz :D
     • avatar
      specjalized
      0
      lagi sa potworne, ale koleś dobry był :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Pani DJ fajna ;)