Gadżety

Wkrótce rusza maraton dla programistów!

przeczytasz w 1 min.

Już niedługo wystartuje trzeci ogólnopolski maraton programistyczny Deadline24, w czasie którego będzie można wygrać atrakcyjne nagrody o łącznej puli ponad 8.000 zł.

Deadline24 to ogólnopolski konkurs, który stanowi wyzwanie dla pasjonatów informatyki pod kątem wytrzymałości, kreatywności oraz umiejętności. Konkurs przebiega dwuetapowo: pierwsza część to eliminacje, które odbędą się zdalnie za pośrednictwem strony internetowej, drugi etap to finał, na który najlepsze drużyny zostaną zaproszone do Gliwic, gdzie czekać je będzie 24-godzinny maraton. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Przebieg konkursu:

Na stronie www.deadline24.pl została uruchomiona rejestracja, która potrwa do 22 marca włącznie. Zawodnicy mogą się zapisywać i organizować w trzyosobowe zespoły, aby przystąpić do eliminacji. Eliminacje odbędą się 26 marca 2011, od 9.00 do 14.00. Drużyny otrzymają zadania i dane wejściowe do zadań. Celem jest wygenerowanie (w dowolny sposób) odpowiedzi i przesłanie ich na serwer sprawdzający w wyznaczonym czasie. Eliminacje odbywają się zdalnie.

Finał odbędzie się miesiąc później, 26 kwietnia 2011, na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Do finału zaproszone zostaną najlepsze drużyny spośród tych, które wzięły udział w eliminacjach. Finał potrwa 24 godziny non-stop. Uczestnicy będą rywalizować na własnym sprzęcie, a od organizatorów otrzymają jedynie dostęp do jednego gniazdka 230V oraz kabel/gniazdko LAN z dostępem do serwera konkursowego i całodzienne wyżywienie. Finaliści mogą zabrać ze sobą dowolne materiały pomocnicze do wykorzystania na miejscu, ale jakikolwiek dostęp do pomocy z zewnątrz podczas trwania finału jest zabroniony.

Pomysł na organizację Deadline24 zrodził się na początku 2009 roku. Są to pierwsze i jedyne tego typu zawody w Polsce.

W tegorocznej edycji wygrać będzie można Xboxa 360 wraz Kinectem, iPoda Touch lub dysk zewnętrzny WD - nagrodę otrzyma każdy z uczestników zespołu. Organizatorami maratonu są Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej oraz firma programistyczna Future Processing.

Źródło: deadline24

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  niezłe, ale tylko dla prawdziwych nerdów ; ]
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   takie se te nagrody.
   • avatar
    hideo
    0
    dobry programista 8kafli zarobi w miesiąc-2 miesiące (zależnie gdzie i jak pracuje) więc nie za duże te nagrody ale spoko
    • avatar
     Bladedancer
     0
     do wszelkich programistycznych geniuszy - są to zawody organizowane przez uczelnię i nastawione na udział studentów i początkujących programistów. Nagrody jak nagrody - fajny tryb współpracy i zabawy. A jak się komuś nie podoba brać udziału nie musi.
     • avatar
      Lightning
      0
      No fajnie, ale jaka jest chociaż tematyka programowania? Jęzky programowania dowolny?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ciekawe jak taki zespoł podzieli się nagrodą?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Co to znaczy jedyne tego typu? Z tego co wiem, w polsce jest więcej konkursów informatycznych i to od znacznie dłużego czasu.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ciekawe do jakich celów komuś potrzebni są programiści-maratończycy.
         Czy te cele są szlachetne czy może raczej nie...?
         • avatar
          WaxYL
          0
          A od organizatorów otrzymają jedynie dostęp do jednego gniazdka 230V.
          Skoro na własnym sprzęcie to jak monitor podepną? Chyba, że będą już dostępne.