Gry

Finał Mistrzostw Świata World of Tanks po raz trzeci w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Najlepsi wirtualni czołgiści zjadą się do Warszawy, aby walczyć w eSportowych zawodach o tytuł Mistrzów Świata.

Wargaming liga

Globalne finały Mistrzostw World of Tanks Grand Finals 2016 odbędą się w Polsce – już w kwietniu. Najlepsi wirtualni czołgiści zjadą się do Warszawy, aby walczyć w eSportowych zawodach o tytuł Mistrzów Świata. 

Areną zmagań, które odbędą się w dniach 8 – 9 kwietnia, będzie warszawski Torwar. Przed zgromadzoną tam publicznością 12 najlepszych drużyn w World of Tanks rywalizować będzie o tytuł Mistrzów Wargaming oraz nagrody, których pula wyniesie około 1,2 miliona złotych. 

Poprzednie edycje pokazały, że zawody te cieszą się w Polsce (i na świecie) sporym zainteresowaniem. Grand Finals 2015 przyciągnęły ponad 15 000 widzów, do czego dodać należy kolejnych 2,6 mln oglądających transmisję w Internecie. A było tak:

Tegoroczne finały będą się nieco różnić. Przede wszystkim pula punktów do rozdysponowania przez drużynę wzrosła do 68, co oznacza obecność czołgów poziomu X. Wydłużony z 7 do 10 minut został także limit czasu na turę. To zaowocować ma ciekawszymi taktykami.

„Grand Finals to szczytowe osiągnięcie ligi Wargaming.net. Podczas sezonu 2015-2016, globalnie zainwestowaliśmy ponad 3 000 000 dolarów w rozwój eSportu. Na tegorocznym wydarzeniu zobaczymy wysokie nagrody, najlepsze drużyny, fantastyczną oprawę i emocje” – mówi Mohamed Fadl z Wargaming.

Źródło: Wargaming

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bostonawy
  3
  Polska stolicą gamingu.
  • avatar
   slawekx
   1
   Zamiast robić rozgrywki lepiej by zabrali się za rozwój gry, od dłuższego czasu nic się w niej nie zmienia. Gdzie obiecywany od lat nowy silnik gry, znikające czołgi ehh, kiedyś lubiłem tą grę teraz aż żal to odpalić.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Chodzi o to że największy odsetek graczy jest w Rosji a Polska jest idealnym miejscem między graczami z europy zachodniej jak i ze wschodu czyli właśnie m.in. Rosji
    • avatar
     Konto usunięte
     -4
     Po raz trzeci w Polsce, że co?my tylko już w to "coś" gramy i może ktoś przyjdzie? Ja pierwszy biegnę ;-) .
     • avatar
      Marek2704
      0
      W Warszawie finały gry, a w stolicy Zjednoczonego Królestwa inwestują grube pieniądze w ściągnięcie do miasta firm produkujących gry, co anonsuje burmistrz Boris Johnson w minecraftowym Londynie :)

      http://www.getwestlondon.co.uk/news/west-london-news/watch-boris-johnson-makes-video-10756251