Konsole do gier

Nowy Xbox obejdzie się bez Internetu - tak sugerują e-maile Microsoftu

przeczytasz w 1 min.

Po raz kolejny poruszona zostaje jedna z ważniejszych kwestii związanych z nową konsolą Xbox. Możemy być chyba dobrej myśli.

Xbox nowa konsola połączenie z siecią

Prezentacja nowego Xboxa zbliża się coraz większymi krokami. Nie znaczy to jednak, że ustały spekulacje na temat specyfikacji konsoli i ewentualnych wymagań stawianych przyszłym użytkownikom.

Do tych drugich należeć może teoretycznie konieczność stałego połączenia z Internetem. Kwestia ta poruszana była już kilka razy i ostatnio dano nadzieję na to, że jednak obejdzie się bez tego kłopotliwego rozwiązania. Wygląda na to, że tak właśnie będzie, bo potwierdził to teraz pośrednio sam Microsoft.

Jeden z zachodnich serwisów dotarł do wiadomości e-mail, które wysyłane były do pracowników giganta z Redmond. Jasno wynika z nich, że nowy Xbox nie będzie wymagał stałego połączenia z siecią. Jeśli gracze będą mieli ochotę pograć w trybie single player lub odtworzyć płytę Blu-ray czy też oglądać telewizję, to Internet nie będzie do niczego potrzebny.

To z pewnością informacje bardzo optymistyczne. Miejmy nadzieję, że nie są one kiepskim żartem i nowy Xbox rzeczywiście obejdzie się bez ciągłego podłączenia do sieci.

Źródło: ubergizmo

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Gdyby to wprowadzili to byłby strzał w kolano i upadek na minę przeciw pancerną. :)
  • avatar
   Makavo
   3
   Ciekawym rozwiązaniem zamiast napędu optycznego byłby slot na karty pamięci. W chwili obecnej kartę pamięci 16GB class 10 można nabyć już za około 30 zł. Przy tak wysokich cenach gier na konsolę producenci mogliby pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Dla graczy bez wątpienia byłby to duży plus przy np. zmianie gry , no i skończył by się odwieczny problem porysowanych nośników.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Płytę Blu-ray? To w końcu nowy xbox będzie miał napęd, czy nie? Jeśli napęd będzie to czemu krążyły pogłoski, że niby microsoft chce sprzedawać napęd/ przystawkę do nowego xboxa umożliwiającą odtwarzanie gier poprzedniej generacji?
    • avatar
     Makavo
     1
     To prawda gry na PS3 zajmują o wiele więcej miejsca gdyż są wydawane na nośnikach Blu-ray które na to pozwalają. Nie bez powodu mój komentarz jest pod artykułem dotyczący Xboxa gdyż w Xbox'ie 360 maksymalna pojemność nośnika to 8,5 GB DVD DL.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Właśnie nowy XBOX stał się bardziej konkurencyjną opcją ;)
      • avatar
       irondick
       0
       Jak go uzależnią od internetu to trzeba będzie zaaplikować kurację typu AA ;-) Pomijając to, że chętnych ubędzie.
       • avatar
        kitamo
        0
        A tak wszyscy psioczyli, a tak płakali ehhhh....
        Jakby ktos dzisiaj napisal że papież dziecka się spodziewa to juz widzę fale spamu i niepotrzebnych dywagacji w komentarzach bez sprawdzenia jakiejkolwiek informacji