Karty graficzne

XFX Radeon HD 5870 i 5850. Czy ozgrywka nabiera nowego tempa?

przeczytasz w 2 min.

Aby zadowolić graczy, rozgrywka powinna być w jak największym stopniu realistyczna. Karty graficzne z rodziny XFX Radeon HD 5800 przybliżają nas do tego ideału o trzy wielkie kroki.

Pierwszym z nich jest technologia ATI Eyefinity, dzięki której można podziwiać świat gier w niespotykany wcześniej sposób - na trzech ekranach, z których każdy pracuje w rozdzielczości do 1080 pikseli. Po raz pierwszy w historii gracze mają wrażenie, że świat gry owija się dookoła nich, dzięki czemu mogą zanurzyć się w cyfrowej rzeczywistości. Jeżeli nie gramy, tylko pracujemy, wówczas rozwiązanie to zapewnia maksymalną przestrzeń roboczą, pozwalając na jednoczesny podgląd większej liczby okien. Do podłączenia trzeciego wyświetlacza niezbędne jest złącze DisplayPort.

Technologia ATI Stream sprawia, że najnowsze, niezwykle wymagające gry działają szybciej przy wyższych rozdzielczościach. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie, które zwiększa wydajność systemu poprzez odciążenie głównego procesora od obsługi niektórych zadań i przekazanie ich do realizacji procesorowi graficznemu. Efekt? Lepiej zrównoważona platforma, która radzi sobie z większymi obciążeniami w krótszym czasie.

Po trzecie, XFX Radeon HD 5870 oraz 5850 to pierwsze karty graficzne z pełną obsługą Microsoft DirectX 11. Dzięki temu gracze mogą wydobyć maksimum efektów, przechodząc gry w najwyższych rozdzielczościach i przy maksymalnych ustawieniach. Zadziwiające efekty 3D są dostępne na żądanie dzięki takim rozwiązaniom jak kompresja tekstur HDR, DirectCompute czy teselacja. Ponadto klienci kupujący jedną z tych kart będą mogli za darmo pobrać grę DiRT2, która jako pierwsza wykorzystuje wszystkie trzy technologie, wymienione powyżej. Zostanie ona udostępniona do pobrania od 11 grudnia 2009 r.

Karty graficzne XFX Radeon 5850 i 5870 są również wyposażone w silnik TeraScale drugiej generacji, który zapewnia niezwykły wzrost mocy obliczeniowej w stosunku do wcześniejszych konstrukcji. Wydajność na poziomie dwóch teraFLOPów sprawia, że graczom nie są straszne nawet najbardziej wymagające tytuły. Pamięć w technologii GDDR5 zapewnia dwukrotnie większą przepustowość na każdy styk niż moduły GDDR3 przy podobnym taktowaniu. To wszystko przekłada się na wzrost szybkości i skrócenie czasu reakcji w porównaniu do starszych kart graficznych.

Wśród pozostałych rozwiązań wymienić trzeba technologię ATI CrossFireX, która zapewnia wzrost wydajności do 180% przy użyciu dwóch kart. Technologia ATI Avivo poprawia wrażenia podczas oglądania filmów Blu-ray, dając jaśniejszy odcień bieli i żywsze kolory. Natomiast rozwiązanie ATI PowerPlay dba o zużycie energii, obniżając je w momencie, gdy proces graficzny nie jest obciążony. Wystarczy policzyć od 1 do 3, żeby przekonać się, że rozgrywka nabiera tempa dzięki XFX. Aby dowiedzieć się więcej o kartach XFX Radeon HD 5870 i 5850, zapraszamy na stronę www.xfxforce.com.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kozacki wygląd...XFX z tego słynie ,że ładnie okleja karty
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Bylo!
   • avatar
    leon691
    0
    ładnie? Ładnie to wygląda tylko referent.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Eeee. Było już o kartach tej firmy. Pachnie mi reklamą.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Mam pytanie: pod ta kartę można podpiąć niezależnie 2 monitory. Czy jest możliwość, że jeden z nich będzie pracował np. w rozdzielczości 1920x1200 a drugi np. w 1440x900 ?
      • avatar
       Suncho
       0
       reklama , reklama, reklama :/ feeeee
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "...wzrost mocy...",
        "...wzrost szybkości..."
        "...wzrost wydajności..."
        ... wzrost blebleble
        pozatym bylo.pl
        • avatar
         fredii
         0
         zadam głupie pytanie czy w tytule ma być "ozgrywka" czy "rozgrywka" tak dla czystego sumienia
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Czy ktos z was widzial ostatni newsletter wyslany przez XFX ? :)
          Warto zobaczyc - ubaw po pachy. Taka powazna firma...
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Taaaaa... był o tych kartach, reklama... to może niech NV wypuści swoje, co?? bo tak to o czym pisać?? o kartach NV bez kart od NV?? żałośni jesteście, nie podoba się to sami coś napiszcie ;P
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Nie no... Mi to wydaje się picem na wode ... A do tego jeszcze nikt tego nie potwierdził. Fajnie by było gdyby tak gadali po premierze.