Smartfony

Galaxy Note Edge doczeka się rywala - Xiaomi Arch z ekranem zakrzywionym z dwóch stron

przeczytasz w 1 min.

Długo nie powinniśmy czekać na premierę urządzenia, które może okazać się naprawdę ciekawą propozycją.

Galaxy Note Edge

Kojarzycie zapewne smartfona Galaxy Note Edge. Tak, to ten model, który wyposażony został w ekran zakrzywiony (niektórzy wolą określenie zawinięty) na jeden z boków. Idea ta początkowo krytykowana zdała się chyba jednak przyjąć i coraz więcej wskazuje na to, że będzie kontynuowana.

I nie chodzi tutaj już tylko o to, że pojawić może się Galaxy Note Edge 2. Pominąć można również doniesienia mówiące o tym, iż w zakrzywiony ekran wyposażony zostanie nawet jeden z wariantów Galaxy S6. Wygląda na to, że konstrukcję podobną do propozycji koreańskiego producenta szykuje jeden z jego rywali - Xiaomi.

Informacji nie ma na tę chwilę szczególnie wiele, ale chińskie źródła donoszą, iż przywoływany producent pracuje nad smartfonem Xiaomi Arch. Prócz samej nazwy wiadomo o nim jednak jedynie tyle, że ekran zakrzywiony byłby na obydwa boki, a więc mielibyśmy do czynienia z rozwinięciem pomysłu, którego efekty oglądamy w Galaxy Note Edge.

Niestety nie pojawiły się jednocześnie szczegóły zdradzające specyfikację Xiaomi Arch. Można spodziewać się ich jednak dość szybko, ponieważ długo nie powinniśmy czekać również na samą premierę urządzenia. Wedle tych samych źródeł Xiaomi Arch reklamowany będzie bowiem jako pierwszy smartfon z ekranem zakrzywionym na obydwa boki. Skoro tak to producent zdążyć musi przed Galaxy S6, który również może (w wariancie opcjonalnym) charakteryzować się takową cechą.

Xiaomi Arch smartfon przeciek

Źródło: phonearena, versus, GizmoChina

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  1wilq
  15
  i po co to?
  • avatar
   mike278
   6
   Powiem szczerze sam się zastanawiałem, ale jak pobawiłem się tym edge'em to stwierdziłem że to ma sens. Wygoda po prostu.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    A ja sądzę, że zamiast po bokach, powinni zrobić zakrzywienie z góry i z dołu. Góry można byłoby użyć jako latarki, a z dołu to samo, co z boku. Tyma bardziej, że telefon trzymamy chwytając go za boczki.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na poczatek warto bybylo miec nota edge w rekach a potem komentowac jakie to straszne. Nie widzialem nie bede jechal.
     • avatar
      Konto usunięte
      -2
      po to aby nie dało się normalnie do ręki smartfona wziąć. nie tak złapiesz i od razu dzwonisz na policję :P ..... zupełnie automatycznie :)