Internet

Alternatywa dla YouTube od Yahoo już latem

przeczytasz w 1 min.

Yahoo zachęca do przeprowadzki wyższymi stawkami dla twórców.

Yahoo ściana

Od marca da się usłyszeć głosy, że Yahoo pracuje nad swoją własną platformą wideo, mającą być alternatywą dla należącej do jej największego rywala – Google – usługi YouTube. Według doniesień AdAge serwis pojawi się w sieci już niedługo, a konkretnie latem bieżącego roku.

Według tego samego informatora, celem firmy Yahoo jest utworzenie platformy, dzięki której twórcy materiałów wideo otrzymają dodatkowe korzyści, jakich nie znajdą na YouTube. Mowa jest tutaj przede wszystkim o lepszym podziale dochodów i wyższych stawkach za reklamy (choć dokładne dane są nieznane). Według Yahoo zainteresowanie może być dzięki temu ogromne, a i twórcy będą mieli większą motywację.

Sama zasada działania ma natomiast być bardzo zbliżona do tego, do czego zdążył nas już przyzwyczaić YouTube. Wszystko po to, aby przeprowadzka była jak najmniej bolesna. Co więcej, firma Yahoo zamierza umożliwić twórcom czerpanie korzyści z obu platform jednocześnie. Jedyny wymóg – filmik będzie musiał pojawić się najpierw w jej serwisie.

Czy w Internecie jest miejsce na jeszcze jednego YouTube’a? YouTube’a od Yahoo?

Źródło: SlashGear, AdAge

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MarTum
  5
  Jeżeli będą programy partnerskie pozwalające zarabiać takie jak na jutube to zainteresowanie będzie ogromne. Zobaczycie ile twórców z marzeniami o karierze YT się na to rzuci.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Trzeba będzie śledzić którego dnia ruszy usługa i jako pierwszy wrzucić filmik np z Minecrafta i zmonetyzować, a wtedy kasa trafi na moje konto a mój filmik będzie sławny na cały świat, tak jak ten pierwszy głupi film na Youtube w zoo!
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Było że chcieli z dailymotion się połączyć/kupić.
    • avatar
     Kiciuk
     0
     Byle by nie było problemów jak z jutubem że srajo o prawa autorskie że nawet gameplaya nie można zamieścić.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      konkurancja przyda sie kazdemu