Aplikacje mobilne

Bilet autostradowy kupisz teraz także w Yanosiku

przeczytasz w 1 min.

Jedna z aplikacji, cieszących się szczególnie dużą sympatią kierowców, właśnie dała im jeszcze jeden powód, by ją pokochać. Yanosik – bo o nim mowa – zyskał możliwość kupowania biletów autostradowych.

Yanosik pomoże ci kupić bilet autostradowy

Dzięki integracji z systemem e-Toll aplikacja Yanosik umożliwia już kupowanie biletów autostradowych bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Nowa funkcja działa już zarówno na iPhone’ach, jak i w Androidzie, pozwalając na wygodne uiszczanie opłat za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad A4 i A2. 

Yanosik bilet

Yanosik to kolejna aplikacja, która daje taką możliwość – wcześniej już kupowanie e-biletów było możliwe między innymi w rządowym programiku e-TOLL, w aplikacjach Orlenu, a także w programach takich jak SkyCash czy mPay. Dodanie tej opcji do Yanosika jest jednak o tyle istotne, że mówimy tu o aplikacji, którą wielu kierowców i tak ma uruchomioną podczas jazdy samochodem. 

Yanosik staje się tym samym coraz bardziej kompletnym asystentem kierowcy. Oferuje wszak nawigację (pozwalającą oszczędzać czas i pieniądze), antyradar (z ostrzeżeniami o fotoradarach i kontrolach prędkości), rejestrację wideo (czyli nagrywanie filmów z pojazdu) oraz – od teraz – kupowanie biletów autostradowych. 

Yanosik aplikacja

Jak kupić bilet autostradowy w aplikacji Yanosik?

Aby kupić bilet należy:

 • uruchomić aplikację Yanosik
 • wejść do menu i wybrać opcję „Bilety autostradowe”
 • wybrać autostradę (A2 lub A4)
 • uzupełnić informacje o przejeździe i pojeździe, 
 • podać odcinek (miejsce wjazdu i wyjazdu)
 • i wreszcie: kupić e-bilet.

Pamiętaj, by kupić bilet, ponieważ jego brak może skutkować karą grzywny w wysokości 500 złotych. 

Źródło: Yanosik, inf. własna

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tumoris
  2
  Nie rozumiem tylko dlaczego automatyczny pobór opłat działa tylko na A4 Katowice - Kraków ale Gliwice - Wrocław już nie. I mimo, że w aplikacji bankowej jest opcja dodania pojazdu do automatycznego poboru opłat to i tak trzeba kupować ten durny bilet. A może jednak zechcę wjechać innym wjazdem albo zjechać innym i co?
  • avatar
   pawluto
   1
   Jak ominąć korki w stolicy jak prawie każda ulica jest zakorkowana a jedynym pomysłem matoła z PO Czaskowskiego na odkorkowanie jest...zwężanie ulic !!!
   To nie żart - dziś już takich ulic naliczyłem kilkanaście - z trzech pasów robią dwa a te co mają dwa to nagle robią im jeden pas...
   Powtarzam - to nie żart - to autentyczna rzeczywistość ...
   • avatar
    piccardo
    0
    Zastanawiam się kiedy bydło otworzy oczy? Zaplaciliscie za autostrady i płacicie za ich utrzymanie, nie rząd dał je kolegom aby was doili i to bez płacenia podatków a wy to robicie w milczeniu...